Na festivalu ve Zlíně půjde i premiéra nového Shreka

Téměř čtyři stovky celovečerních filmů se promítne na padesátém ročníku Zlínského filmového festivalu až do konce týdne. Dokonce se pořadatelům podařilo získat práva na promítání filmu Shrek konec zvonec několik týdnů před oficiální premiérou v Česku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Film festival Zlín (50. ročník) | Foto: Film festival Zlín

Dnes odpoledne a večer se bude ve Zlíně promítat filmová klasika. Například Smrt krásných srnců, Ať žijí duchové nebo ze zahraničních filmů Batman, který se bude promítat ze sedmdesáti milimetrové kopie.

Kromě filmů bude na náměstí v rámci dne s Českou televizí vystoupí skupina Nightwork. Zlínský filmový festival pak pro děti ke Dni dětí přichystal také velký dárek.

Budou moci vidět film Škola života nebo se zúčastnit velkého zábavního programu s Křemílkem, Vochomurkou, Rákosníčkem a dalšími postavami.

Filmový festival už také po šesté vypravuje speciální kinematovlak. Slouží dětem, které nemají šanci dostat se přímo do Zlína na festival. Vlak do hlavního města dětského filmu dorazí jen ne jeden den.

Svou pouť začal ve Znojmě a zakončí ji v pátek v Horní Lideči. Kinematovlak má klimatizovaný promítací sál tak, aby se v něm dětem a nejen jim líbilo.

ak, Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme