Na filmová plátna míří hned dvě Knoflíkové války

S velkým zájmem vstupuje na plátna francouzských kin Knoflíková válka, a to hned dvakrát. V rozmezí jednoho týdne totiž mají premiéru hned dvě verze remaku veleúspěšného filmu, který kdysi natočil Yves Robert a který dobře známe i u nás.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kino Pasáž | Foto: Michal Malý

Skutečnost, že do kin míří téměř zároveň dva snímky na stejné téma, je poněkud neobvyklá. Producenti totiž nemají jistotu, zda diváci přijdou na oba filmy.

„Je možnost, že si myslí, že je vhodná situace pro podobné typy filmu, protože spoléhají na úspěch filmu Malý Mikuláš, který měl ve Francii obrovský úspěch,“ domnívá se spolupracovník Radiožurnálu ve Francii Jan Šmíd. Současný trend je prý takový, že francouzské publikum baví rošťárny na plátně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Šmíd informuje o připravované Knoflíkové válce

Podle něj je ale také možné, že producenti o vzniku podobného snímku nevěděli. To se v minulosti stalo například Miloši Formanovi s filmem Valmont, který o přízeň diváků bojoval s Nebezpečnými známostmi.

„Ukázalo se, že to pro Formana nedopadlo dobře, že jeden z hlavních důvodů, proč Valmont neuspěl, byl ten, že Nebezpečné známosti šly do kina dříve, že veřejnost už tedy nebyla zvědavá na novou verzi,“ vysvětluje Šmíd.

Tvůrci druhé z Knoflíkových válek se proto chtějí podobné situaci vyhnout. Film Christopha Barratiera měl jít původně do kin až koncem roku, tvůrci ale rychle zareagovali a posunuli termín premiéry co nejblíže snímku Yanna Samuella.

Knoflíková válka, kterou diváci spatří 14. září, se více drží původního filmového zpracování známého románu a odehrává se v 60. letech. Verze, která do kin vstoupí přesně o týden později, je situována na konec 2. světové války.

„Uvidíme, jaký film se bude francouzským divákům líbit více, ale v tuto chvíli lze soudě podle marketingu říci, že francouzská veřejnost se těší na obě verze,“ uzavírá Šmíd.

Jan Šmíd, Pavlína Nečásková, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme