Na jihu Čech začíná promítat zdigitalizované letní kino

První zdigitalizované letní kino v České republice bude ode dneška promítat i premiérové filmy v Černé v Pošumaví. Filmové společnosti totiž od příštího roku přestanou vyrábět filmy na klasických páskách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letní kino v Černé v Pošumaví | Foto: Jiří Čondl

Většina měst do letních kin, které promítají jen část roku, nechce investovat až 4 miliony za kompletní digitalizaci. V Černé v Pošumaví se však vydali cestou kompromisu.

„My jsme vlastně první letní kino republice, které se tím nějakým způsobem začalo zabývat s předstihem, takže nám se podařilo získat zařízení použité, repasované. My ho koupíme zhruba za milion korun,“ říká provozovatel Vladimír Rolčík.

Letní kino divákům nabídne ostrý obraz, skvělý zvuk, ale hlavně uvidí filmy v ten čas jako v multikinech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Jiřího Čondla o prvním digitálním letním kině na Radiožurnálu.mp3

„To bude dobrý, že se nemusí nikam daleko do města. Přes sezonu je to fajn, když je tu něco, jinak by tu nebylo nic, těším se na premiéry,“ kvitují snahu obce místní obyvatelé.

Tento postup může být příkladem pro jiné obce, jak zachránit existenci letních kin. Jen jednu vadu na kráse má tento kompromisní krok: filmy nebudou v Černé v Pošumaví promítat ve 3D, protože tato zvláštní technologie by výrazně navýšila cenu.

Jiří Čondl, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme