Na karlovarském festivalu se podporuje Amnesty International

Co stihneš za 3 minuty? Právě tuto otázku dnes na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech pokládá organizace na ochranu lidských práv Amnesty International. Vše v rámci kampaně, která má upozornit na trojici neprávem vězněných lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

46. filmový festival Karlovy Vary, Amnesty International, Den s Amnesty- podpisová akce | Foto: Filip Jandourek

Jde o syrského právníka Muhannada al Hasaního, Íránku Sakíne Aštíaníovou a čínského novináře Šu-tchaa.

K jejich podpoře stačí jen 3 minuty, během kterých může každý, kdo bude chtít, podepsat petiční dopisy. Vůbec prvním signatářem petice se letos v květnu stal bývalý prezident Václav Havel.Dnes v Karlových Varech se k němu přidal například i režisér a producent Filip Remunda

„Přidal jsem se proto, že si myslím, že Amnesty jako organizace udělala mnoho pro vězně svědomí v komunistickém Československu. Téma je pro nás blízké,“ řekl Remunda.

„A když vidíte, co se děje ve světě, tak mi připadá důležité Amnesty jako organizaci podpořit. A nejenom Amnesty, ale tyto tři lidi, kteří jsou vězněni a jednomu z nich hrozí smrt ukamenováním,“ dodal režisér.

Podpisovou akci organizuje Amnesty International v ulicích českých měst už po čtvrté.

Pod názvem 3 minuty stačí taky vyhlásila soutěž. Zájemci tak mohli na toto téma posílat krátká videa. Nejzdařilejší spoty se na Mezinárodním filmovém festivalu promítnou právě dnes. A to v rámci Dne s Amnesty.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme