Na Letní filmové škole v Uherském Hradišti si mohou lidé odpočinout na výstavě

Slavnostní zahájení má za sebou Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Na největší nesoutěžní přehlídku v Česku se akreditovalo v předstihu přes tři tisíce návštěvníků. V nabídce nejsou jenom filmy, návštěvníci si z kinosálu mohou jít odpočinout třeba na výstavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letní filmová škola 2012 | Foto: Letní filmová škola, Uherské Hradiště

Jedna z nich se koná v Galerii Půda v Redutě. Přibližuje takzvanou kinematografii atrakcí, tedy krátkých filmů, které ve své době šokovaly diváky. Jejími autory jsou Pavel Mrkus a jeden z finalistů Chalupeckého ceny Richard Loskot.

„V podstatě se jedná o instalaci, která je experimentem se světlem, což Loskot dlouhodobě rozvíjí, takže atrakce má spoustu poloh a oba autoři ji nějakým způsobem zpracovávají a dávají dohromady,“ říká kurátor výstavy Ondřej Kamenický.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Letní filmové škole natáčela Eva Rajlichová

Letos organizátoři připravili možnost ubytování i pro akreditované, kteří přijedou jen na jeden den. Radiožurnál o tom informovala Radana Korená z Asociace českých filmových klubů.

„Návštěvníci, kteří přijedou do Uherského Hradiště, si to mohou vyzkoušet na jeden den, budou mít možnost si v infostanu zakoupit ubytování i na jednu noc, aby zde mohli zůstat včetně večerních projekcí.“

Eva Rajlichová, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme