Na obrazovky se vrátí Městecko Twin Peaks. Režírovat ho bude opět Lynch

Seriál Městečko Twin Peaks bude mít pokračování. Americký režisér David Lynch to oznámil na Twittteru. Lynch bude kromě režie spolupracovat také na scénáři s Markem Frostem, se kterým už napsal původní sérii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ze seriálu Městečko Twin Peaks | Foto: Magic Box

„Drazí přátelé, zvěsti nejsou, čím se zdají být. Seriál o vyšetřování záhadné vraždy vysokoškolačky Laury Palmerové by se měl na obrazovky vrátit už příští rok a měl by mít devět dílů,“ napsal na síť Lynch.

„Je zajímavé, že David Lynch, když mu v televizi po tolikáté zamítli různé jiné projekty a seriály, dokonce již jednou vystoupil z pokračování seriálu, to teď dal znovu do kupy. Je to překvapivá zpráva,“ říká filmový publicista Respektu Karel Fila.

Přehrát

00:00 / 00:00

pokračování seriálu Twin Peaks mluvil filmový publicista Kamil Fila

Seriál Městečko Twin Peaks byl podle něj na svoji dobu naprosto revoluční:

„Seriál Twin Peaks je navázán na raná 90. léta, nástup toho, čemu říkáme postmoderní kultura. Jde o smíšení vysokého a nízkého umění. Jde o krimi seriál s uměleckými prostředky. Ten seriál nás znejišťoval ne tím, po čem pátrají, ale jak je to vyprávěno. Jsou tam divné postavy, divné zápletky, odbočky nikam. Člověk neví, jestli to myslí vážně, nebo je to nadsázka. Základem seriálu bylo umělecké znejišťování.“

Pokračování seriálu provázely problémy. V dubnu prohlásil režisér David Lynch, že se nechce dál na projektu podílet.

Podle něj televize neposkytla dost peněz na dopracování scénáře. Nakonec však bude mít série dohromady víc než původně oznámených devět hodin.

„Oni si Lynche berou jako značku a on jim předvádí rafinovanou nesrozumitelnost. A oni po něm chtějí, aby byl srozumitelnější. Je to pořád dokola - tahání se o možnosti a o peníze, které nejsou tak veliké. Ale ono se zase nepředpokládá, že sledovanost bude úplně masová. Takže se neustále lavíruje mezi tím, jestli to bude hodně masové, méně masové, hodně srozumitelné, méně srozumitelné. A Lynche to většinou přestane bavit,“ vysvětluje Fila.

Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme