Na zlínském filmovém festivalu se představuje ČRo. Nabízí koncerty, výstavy i soutěže

Písničky, divadlo, soutěže i výstavy přináší dnešní Den s Českým rozhlasem na Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Program je určen pro rodiny a děti. Lidé si mohou prohlédnout například zlínské rozhlasové studio. Letos se na náměstí Míru představuje také Rádio Junior.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež pokračuje ve Zlíně už čtvrtým dnem

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež pokračuje ve Zlíně už čtvrtým dnem | Zdroj: ČTK

„Děti chtějí mít vedle sebe parťáky. Jsou výborné v tom, že přesně řeknou, co chtějí,“ chválí si dětské posluchače moderátor Rádia Junior Jiří Kohout.

Podle dětí by rádio mělo vysílat zprávy ze světa, o počasí, dopravě a hrát by mělo dobré písničky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Zlíně pokračuje čtvrtým dnem Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. Více od Vladimíra Kroce

Děti se ve Zlíně setkají se strašidlem Ušounem Rušounem, kterého znají z pravidelných rozhlasových vysílání. Mohou také navštívit fotokoutek, nafouknout si balónek nebo navštívit rozhlasovou dílničku.

Součástí programu je i start letošní cyklotour Černých koní. Handbiky – kola pro tělesně postižené – si lidé mohou vyzkoušet nebo si projet slalom na invalidním vozíku.

Černí koně se snaží propagovat cyklistiku jako vhodný sport pro zdravé i postižené. Podpora hendikepovaných pokračuje také u radnice, kde parkuje autobus kavárny Potmě - projektu Českého rozhlasu Světluška. Zájemci si také mohou prohlédnout zlínské studio Českého rozhlasu.

V 16.30 začne koncert populární dětské punkové kapely Kašpárek v rohlíku a jejich nové mobilní koncertní show Kašpárek na valníku.

Režisér Dušan Klein hledal ve Zlíně talentované dítě do šestého pokračování 'básníků'

Číst článek

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež pokračuje ve Zlíně už čtvrtým dnem. Letošní 55. ročník je zaměřený na německou kinematografii. Návštěvníci se můžou kromě filmů zúčastnit výstav, koncertů, odborných seminářů a také nejrůznějších sportovních aktivit.

Ráno začal na festivalovém zámku maraton čtení. Organizátoři vybrali knihy Mach a Šebestová Miloše Macourka s ilustracemi Adolfa Borna.

Za klapky 1,66 milionu

Včera se dražily filmové klapky. Letos jich bylo 1927. Podařilo se získat celkem 1,66 milionu korun.

Nejvíc – 100 tisíc korun – vynesla klapka s názvem Zlatá rybka Jiřího Dudychy. Umělecky ztvárněná klapka Adolfa Borna s názvem Pocta festivalu zase 68 tisíc.

Výtvarník Adolf Born, který 12. června oslaví 85. narozeniny, bude hostem festivalu pozítří, kdy převezme Uznání za tvůrčí přínos ve filmové tvorbě po děti a mládež. Návštěvníci mohou mimo jiné na zámku navštívit jeho výstavu. Výtěžek z dražby klapek poputuje na projekty studentů filmových oborů.

Vladimír Kroc, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme