Natáčení nového českého filmu Fair play se z Prahy přesune na Slovensko a do Německa

V barrandovských ateliérech je rušno. Režisérka Andrea Sedláčková tam natáčí film Fair Play podle jednoho z nejzajímavějších českých scénářů posledních let. Odhaluje zákulisí vrcholového sportu v Československu v osmdesátých letech. Natáčení se postupně z Prahy přesune na Slovensko a do Německa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Natáčení Fair Play | Foto: Negativ Film Productions

„Kamera… zvuk jede, akce!“ Zrovna se natáčela scéna, kdy Anna Geislerová v roli matky hlavní hrdinky spálí vánoční řízky z kapra. Když je hází do odpadkového koše, najde tam krabičku od anabolických steroidů.

„Téma dopinku je strašně zajímavé. Četla jsem o něm a řekla jsem si, že je neuvěřitelné, že nikdo nikdy o tom žádný film vlastně neudělal,“ říká režisérka Andrea Sedláčková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na natáčení filmu Fair play se byla podívat redaktorka Eva Rajlichová

„A to víc, že během komunismu byl doping vlastně organizovaný státem a vrcholoví sportovci neměli úniku. Museli se rozhodnout, že buďto nebudou ve vrcholovém sportu anebo většina z nich musela podepsat, že budou dopovaní. Takže mi to přišlo jako velmi zajímavá základní dramatická situace,“ vysvětluje.

Chtěla jsem, aby to bylo o tom systému, který lidi vlastně ničí a aby to bylo také o nějakém mezilidském vztahu. Vlastně ten doping je prostředníkem nebo katalyzátorem toho mezilidského vztahu,“ dodává.

Nesnadný byl tentokrát casting. Herečky, které se ucházely o roli nadějných atletek, musely mít i určité tělesné dispozice. Andrea Sedláčková nakonec vybrala Evu Josefíkovou a Judit Bárdos.

„Nejdřív jsme trenérům na Slovensku a v Česku, protože jsme hledali paralelně v obou zemích, adeptky, které šly běhat na stadion, a oni řekli tato ano nebo tato teda ne. Až po tomto sítu jsme dělali herecké zkoušky,“ popisuje režisérka.

Eva Josefíková i Judit Bárdos chodily poctivě trénovat, několikrát týdně a jejich trénink byl téměř na úrovni vrcholových sportovců.

„Bylo skvělé, že jsme se na to vlastně mohla dívat, jak to tam probíhá, jaké je tam prostředí, o čem se tam mluví, seznamovat se s nimi. Trenér mě také učil, jak správně třeba držet ruce, aby to vypadalo, že to dělám od dětství,“ dodává Judit Bárdos známá českým divákům z filmu Zuzany Liové Dům.

Natáčet se bude do podzimu, do kin by se měl film Fair play dostat asi za rok.

Eva Rajlichová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme