Návštěvníky zlínského festivalu čeká 13 filmových premiér i noc trailerů

Hodinu a půl trvající přehlídka krátkých filmových upoutávek i soutěž o nejlepší audiovizuální reklamu čeká na návštěvníky zlínského filmového festivalu. Zájem je také o akci Adoptuj panenku, díky níž lidé mohou přispět na očkování dětí v rozvojových zemích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně nabízí i řadu doprovodných akcí | Zdroj: ČTK

Adoptuj panenku je jedna z doprovodných akcí zlínského filmového festivalu. Na ní UNICEF dává k „adopci“ panenky vytvořené slavnými osobnostmi. Za 600 korun, které jedna hračka stojí, se dá pořídit v rozvojových zemích očkování proti šesti dětským smrtelným chorobám.

Výtěžek aukce by mohl zřejmě dosáhnout několika desítek tisíc korun. Panenky vytvořili lidé z různých oborů, například hokejoví manželé Eliášovi, spisovatel Michal Viewegh nebo zpěvačky Petra Černocká a Lucie Bílá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novinky ze zlínského filmového festivalu přináší reportér Radiožurnálu Jiří Kokmotos

Středa byla na festivalu dnem České televize. Velký zájem byl hlavně o fotografování se s pohádkovými postavičkami, největší úspěch měl Krteček. K vidění však byly i premiéry filmů, například nové rodinné letní komedie Tady hlídám já.

Hraje v ní například Lukáš Vaculík, Simona Stašová, Jitka Ježková nebo Iva Pazderková. Děti film přijaly s nadšením, některé se dokonce nechtěli smířit s jeho koncem. „Je to o holčičce, která má problém s dospělákama a jediný, s kým problém nemá, je dědeček a toho hraju já,“ popsal film jeden z herců Pavel Nový. Diváci na festivalu uvidí i 12 dalších filmových premiér.

Před 21. hodinou začne v bloku 12 bývalých Baťových závodů noc filmových trailerů. Projekce několika desítek upoutávek o délce maximálně jedné minuty bude trvat téměř půl druhé hodiny. Co se týče filmů, tak teď už festival nabízí jen ty pro dospělé – například ve 22 hodin začne promítání filmu Hoří, má panenko.

Zítra ve Zlíně začne festival v rámci festivalu, nazvaný Duhová kulička. Jeho cílem je vyhodnotit nejlepší audiovizuální reklamu. Odpoledne pak na zlínském náměstí Míru vystoupí zpěvák Michal Hrůza.

Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme