Nedaleko Kolína začalo natáčení česko-slovenského filmu Masaryk

Nedaleko Kolína začali česko-slovenští filmaři točit českou část filmu Masaryk o Janu Masarykovi. Příběh začíná úmrtím Tomáše Garrigua Masaryka a končí vyhlášením druhé světové války. Jako Jan Masaryk se divákům představí Karel Roden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Masaryk | Foto: Archivní a programové fondy Českého rozhlasu

Film se začal točit už loni na podzim na Slovensku. V září ještě režisér Julius Ševčík i producent Rudolf Biermann o svém projektu ochotně mluvili s médii. Z té doby víme, že pro svůj dvouhodinový film zvolili tvůrci události z let 1937 až 1939.

Ze září loňského roku je taky známé obsazení snímku. Diplomata Jana Masaryka hraje Karel Roden, roli prezidenta Edvarda Beneše dostal Oldřich Kaiser. Do kin by měl film vstoupit ještě letos.

V současné době ovšem mediální zástupci snímku odmítají umožnit přístup na natáčení. Producent Rudolf Biermann se rozhodl, že nebude ani vydávat tiskovou zprávu o natáčení v Čechách. Jedním z důvodů by mělo být i to, že je zrovna dnes na natáčení velká zahraniční hvězda, která má přímo smluvně ošetřenou mediální anonymitu.

To není na českém území nic výjimečného u zahraničních produkcí. U českého filmu, který by do kina dostal rád i české fanoušky, je to ovšem nezvyklé.

Tento měsíc přeje první republice. V kinech se dvakrát objeví Lída Baarová, teď se začíná i s natáčením Masaryka.

Dalším příspěvkem do této kategorie bude zřejmě i právě natáčený seriál České televize Bohéma o osudech prvorepublikových herců a hereček za druhé světové války. Osudy Zdeňka Štěpánka, Vlasty Buriana nebo Nataši Gollové točil o víkendu televizní štáb na pražských Vinohradech. Do vysílání by měla Bohéma jít v roce 2017.

Radek Kříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme