Nejlepšími dabéry uplynulého roku jsou Jana Hlaváčová a Jaromír Meduna

V Přelouči dnes byly uděleny ceny za nejlepší výkony v dabingu, pojmenované podle tamního rodáka Františka Filipovského. Vítězkou 18. ročníku se stala Jana Hlaváčová, která namluvila hlavní hrdinku snímku Séraphine. V mužské kategorii porotce nejvíce zaujal Jaromír Meduna ve filmu Maxwell.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Meduna oceněný za dabing Roberta Maxwella ve filmu Maxwell | Zdroj: ČTK

Zvláštní cenu poroty za mimořádný dětský herecký výkon dostala Marianna Jurková za roli ve filmu Papírový měsíc.

Diváci si jako nejlepšího dabéra zvolili Davida Novotného v roli Barneyho Stinsona ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku.

Za celoživotní mistrovství v dabingu byla oceněna Ivanka Devátá spolu s Ladislavem Mrkvičkou. Filmový a televizní svaz FITES vyznamenal za celoživotní přínos režiséra Elmara Klosse.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Přelouči natáčel Martin Karlík

Nejlépe nadabovaným animovaným snímkem či snímkem pro děti se stal Rango v překladu Petra Putny. Jednota tlumočníků a překladatelů zase ocenila film Ivan Hrozný za mimořádně kvalitní překlad i úpravu.

Ceny Františka Filipovského mají být podle pořadatelů motivací ke zkvalitnění českého dabingu a zvýšení jeho prestiže. V Přelouči je udělují už od roku 1995.

Martin Karlík, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme