Netradiční Royal Cinema uvedla ve Varech Vlčí boudu

Royal Cinema oživuje téma snímku a dostat se má pomocí herecké show mezi lidi. Nejde totiž jen o filmovou projekci, ale také o performance, do které by se měli zapojit i samotní diváci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cinema Royal v Karlových Va... | Foto: Cinema Royal

Herci tentokrát na karlovarské kolonádě napovídají zimním lyžařským oblečením 80. let.

„Divák jde na film a do poslední chvíle neví, na co jde a ani kde ta projekce bude. Ale je určitě jisté, že jde vždycky o kultovní snímek, nejde o neznámý film,“ říká jeden z organizátorů, kteří nechtějí být jmenováni.

Vůbec první promítání Royal Cinema ovládla bývalou budovu Rudého práva na Florenci, technické prostory Nové scény Národního divadla, továrnu Waltrovka nebo dostihové závodiště ve Velké Chuchli.

„Alfa omega celého toho večera je najít velmi silné zajímavé místo, pro které, když se nám ho podaří zajistit, pak vybereme ideální film,“ prozrazuje organizátor.

„Doufám, že to nebudou Sněženky a machři. My si myslíme, že to bude Vlčí bouda od Věry Chytilové,“ tuší přihlížející diváci.

Na lanovku

Z kolonády si diváky po skupinkách "vedoucí lyžařského zájezdu" odvádějí ke karlovarské lanovce Diana, kterou postupně vyjíždíme na Jelení vrch.

Všichni se výborně baví, až do chvíle, kdy se lanovka záměrně na několik okamžiků zastaví.

„Šmarjá, to není normální. Jaktože tady stojíme,“ zní lanovkou.

„Riskujeme vždycky, to nás na tom nejvíc baví. Často se dostáváme na místa, která nejsou vždycky stoprocentně zabezpečená, takže tam se může stát cokoliv. Ten barák může častokrát i spadnout,“ objasňuje organizátor a dodává:

„Riskujeme samozřejmě i výběrem filmu. Riskujeme performance akcí tím, že jsme na lidi častokrát ostří. Zatím to vždycky nějak vyšlo a lidi se bavili a přišlo jim to zajímavý.“

Vybavení čelovkou a krabičkou poslední záchrany se dostáváme konečně na Jelení vrch, kde nám konečně prozradí, na co jdeme.

Pod širým nočním nebem se opravdu promítal horor Věry Chytilové - Vlčí bouda.

Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme