Nominace Českých lvů vyhlásí Ester Kočičková a Jakub Žáček

Právě dnes večer se rozjíždí další ročník filmových cen Český lev. Na nominačním večeru experti předají lva za nejlepší zahraniční snímek uvedený loni v kinech. Celý nominační večer v pražské Lucerně se prý ponese ve znamení lásky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cena Český lev | Foto: Česká televize

„Rok 2012 by měl být už kvůli Mayském kalendáři rokem lásky a porozumění a my bychom tímto chtěli jít dopředu, proto jsme i vybrali i dvojice na hlavní večer, které k sobě mají blízko. Zazní mnoho zamilovaných písní, od Aničky Polívkové přes řadu dalších hudebních interpretů,“ prozradil ředitel české filmové a televizní akademie Petr Vachler.

Nominační večer budou moderovat Ester Kočičková a Jakub Žáček.

„Myslím, že jsme dvojicí, která je zamilovaná do sebe navzájem jako do kolegů. Kolegiální vztah máme, ale velice, až erotizující. Oba máme partnery. Důležité je, že se nám to soukromí netáhne potom do té práce,“ říká moderátorka Ester Kočičková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nominace Českých lvů sledovala reportérka Radiožurnálu Eva Rajlichová

Jakub Žáček shrnuje: „Máme profesionální milostný vztah.“

Loni se v české republice natočilo 24 celovečerních filmů. Které z nich postupují do užšího výběru, bude jasné právě dnes večer. V každé z deseti kategorii postoupí do užšího výběru 5 snímků.

Z dalších ocenění se bude udělovat Cena filmových kritiků a teoretiků za nejlepší film. Tady spolu soupeří třeba Poupata nebo Rodina je základ státu. V kategorii dokumentů pak Pod sluncem tma nebo Závod ke dnu.

Od loňského ročníku se hodnotí také studentské filmy. Tady soutěží třeba snímek 5 Kč Marka Ciccotiho nebo film O ring Ondřeje Hudečka.

Studentské filmy nevznikají už jen na FAMU, které má konkurenta v Písku. Zde funguje FAMO, Filmová akademie Miroslava Ondříčka. Studentské filmy jsou hravé i dospělé, mají i odvahu a elán. Ten nejlepší odnese po nominačním večeru 100 000 korun.

Jediný český lev, který se bude během nominačního večera udělovat bude za zahraniční film. Naději mají drama Černá labuť, oscarová Králova řeč, thriller Kůže, kterou nosím, Melancholia Larse von Triera a romantická komedie Půlnoc v Paříži Woodyho Allena.

Eva Rajlichová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme