Nominace na Oscary ovládl La La Land. Posbíral rekordních 14 nominací

Nejvíce nominací na 89. Ceny Akademie posbíral muzikál La La Land. Celkem získal 14 nominací. Vyrovnal tím rekord filmů Vše o Evě a Titanic. Ceny budou rozdány během slavnostního ceremoniálu v Los Angeles 26. února.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z muzikálu La La Land

Z muzikálu La La Land | Foto: Freeman Ent.

La La Land posbíral rekordních 14 nominací. Maximálně ale může získat 13 zlatých sošek, protože v kategorii nejlepší původní skladba jsou nominovány hned dvě písně z filmu. Muzikál může vyhrát ve všech důležitých kategoriích. Ocenění se tak může dočkat například režisér a scénárista snímku Damien Chazelle nebo herci v hlavních rolích Emma Stoneová a Ryan Gosling.

Za La La Land následují filmy Moonlight a Příchozí s osmi nominacemi, dále pak Místo u moře, Lion a Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, které mají po šesti nominacích.

Mezi nejlepší režiséry byli nominováni Damien Chazelle, Barry Jenkins za Moonlight, Kenneth Lonergan za Místo u moře, Denis Villeneuve za Příchozí a Mel Gibson za Hacksaw Ridge. Kromě posledně jmenovaného jsou všichni nominováni poprvé. Chazelle se může stát nejmladším oceněním v této kategorii, zatímco Jenkins by se mohl stát prvním oceněným režisérem tmavé pleti.

O nejlepším herci v hlavní roli se rozhodne mezi jedním z pětice Casey Affleck (Místo u moře), Andrew Garfield (Hacksaw Ridge), Ryan Gosling (La La Land), Viggo Mortensen (Tohle je náš svět) a Denzel Washington (Fences).

Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli podaly Isabelle Hupertová (Elle), Ruth Neggaová (Loving), Natalie Portman (Jackie), Emma Stoneová (La La Land) a Meryl Streepová (Florenc Foster Jenkins), u které se jedná už od 21. nominaci.

Nominace byly ohlášeny prostřednictvím předem natočeného videa.

La La Land už na začátku ledna ovládl předávání Zlatých glóbů, kde proměnil všech sedm nominací (nejlepší muzikál/komedie, režie, scénář, hudba, původní píseň a herci v hlavních rolích v komedii nebo muzikálu) a stanovil tak nový rekord v počtu těchto cen.

Ceny budou rozdány během slavnostního ceremoniálu v losangeleském sále Dolby Theatre 26. února. Večerem bude provázet moderátor Jimmy Kimmel.

Jan Řápek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme