Nového Batmana se dočkají i čeští fanoušci

V Pražském kině Bio Oko bude mít premiéru nový příběh o Batmanovi, film nazvaný Temný rytíř povstal. Českou premiéru snímku budou doprovázet i bezpečností opatření. Právě na úvodním promítaní Temného rytíře na předměstí Denveru totiž 24letý James Holmes zastřelil 12 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Batman - Temný rytíř | Foto: Warner Bros

Někteří z fanoušků přijdou na půlnoční pražskou premiéru v převleku netopýřího muže a dalších postav z filmu.

Nikdo jim v tom nebude bránit i přesto, že minulý týden střelec skrývající svou tvář za plynovou masku zastřelil v americkém Denveru 12 lidí. Určitá bezpečnostní opatření ale pořadatelé akce přichystají.

Naštěstí nebudou taková jako v Americe, kde bezpečnostní opatření zpřísňuje hned několik multikin. Zakazují masky, dětské zbraně a velké tašky.

Bio Oko, kde dnes premiéra bude, nic podobného nechystá. Nicméně ředitel kina řekl, že určitá bezpečnostní opatření dělají při každé premiéře, ale jejich charakter nechtěl prozrazovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

O české premiéře nového dílu Batmana mluví radaktorka ČRo Alžběta Havlová

Soutěž o nejlepší kostým vyhlásili organizátoři premiéry na Facebooku. Tam zatím svojí účast potvrdilo 150 lidí nicméně žádné lístky už k dispozici nejsou.

Půlnoční projekce nabídne prý i zajímavé hosty nebo speciální drink. A ten bude potřeba, protože režisér Christopher Nolan snímkem završuje epickou trilogii o netopýřím muži.

Promítá se i v dalším kinech, ale Bio Oko má tu výhodu, že se hraje hodinu před půlnocí, zatímco v jiných kinech to proběhne až minutu po půlnoci.

Zájem diváků je i přes Denverskou tragédii velký, některá kina proto k téměř zaplněným sálům přidala na stejný čas další promítání.

Dostupné recenze zatím o filmu nemluví příliš pochvalně. Je to i kvůli těžké pozici, kterou tento maximálně očekávaný film má. Fanoušci jsou ale vesměs nadšení, po dnešku uvidíme, co řeknou ti čeští.

Vydání komiksu se o měsíc odkládá

Kvůli útoku v kině na předměstí Denveru vyjde komiks z batmanovské série o měsíc později. Původně se měl na prodejních pultech objevit už dnes.

Společnost DC Entertainment se ale rozhodla vydání komiksu odložit, aby tak vyjádřila úctu obětem Jamese Holmese i jejich rodinám. Podle ilustrátora série Batman je totiž v novém díle několik pochmurných obrázků, které by s ohledem na vraždy v Auroře byly naprosto nevhodné.

Alžběta Havlová, Maňourová Anna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme