Nového Batmana se dočkají i čeští fanoušci

V Pražském kině Bio Oko bude mít premiéru nový příběh o Batmanovi, film nazvaný Temný rytíř povstal. Českou premiéru snímku budou doprovázet i bezpečností opatření. Právě na úvodním promítaní Temného rytíře na předměstí Denveru totiž 24letý James Holmes zastřelil 12 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Batman - Temný rytíř | Foto: Warner Bros

Někteří z fanoušků přijdou na půlnoční pražskou premiéru v převleku netopýřího muže a dalších postav z filmu.

Nikdo jim v tom nebude bránit i přesto, že minulý týden střelec skrývající svou tvář za plynovou masku zastřelil v americkém Denveru 12 lidí. Určitá bezpečnostní opatření ale pořadatelé akce přichystají.

Naštěstí nebudou taková jako v Americe, kde bezpečnostní opatření zpřísňuje hned několik multikin. Zakazují masky, dětské zbraně a velké tašky.

Bio Oko, kde dnes premiéra bude, nic podobného nechystá. Nicméně ředitel kina řekl, že určitá bezpečnostní opatření dělají při každé premiéře, ale jejich charakter nechtěl prozrazovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

O české premiéře nového dílu Batmana mluví radaktorka ČRo Alžběta Havlová

Soutěž o nejlepší kostým vyhlásili organizátoři premiéry na Facebooku. Tam zatím svojí účast potvrdilo 150 lidí nicméně žádné lístky už k dispozici nejsou.

Půlnoční projekce nabídne prý i zajímavé hosty nebo speciální drink. A ten bude potřeba, protože režisér Christopher Nolan snímkem završuje epickou trilogii o netopýřím muži.

Promítá se i v dalším kinech, ale Bio Oko má tu výhodu, že se hraje hodinu před půlnocí, zatímco v jiných kinech to proběhne až minutu po půlnoci.

Zájem diváků je i přes Denverskou tragédii velký, některá kina proto k téměř zaplněným sálům přidala na stejný čas další promítání.

Dostupné recenze zatím o filmu nemluví příliš pochvalně. Je to i kvůli těžké pozici, kterou tento maximálně očekávaný film má. Fanoušci jsou ale vesměs nadšení, po dnešku uvidíme, co řeknou ti čeští.

Vydání komiksu se o měsíc odkládá

Kvůli útoku v kině na předměstí Denveru vyjde komiks z batmanovské série o měsíc později. Původně se měl na prodejních pultech objevit už dnes.

Společnost DC Entertainment se ale rozhodla vydání komiksu odložit, aby tak vyjádřila úctu obětem Jamese Holmese i jejich rodinám. Podle ilustrátora série Batman je totiž v novém díle několik pochmurných obrázků, které by s ohledem na vraždy v Auroře byly naprosto nevhodné.

Alžběta Havlová, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme