Novou českou komedii Cesta do Říma čeká promítání v letních kinech

Napříč Evropou s ukradeným obrazem, to je hlavní zápletka nového českého filmu Cesta do Říma. Natočil ho absolvent FAMU Tomasz Mielnik. Slavnostní premiéra se koná dnes v pražském kině Lucerna a pak se snímek vydá na cestu letními kiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlínské filmové léto 2014 zahájil film Ostře sledované vlaky | Foto: Eva Dvořáková

Film vypráví o nesmělém galerijním hlídači Vaškovi, který prý umírá. Aby měl peníze na léčbu, ukradne obraz a s ním se vydává vlakem do Itálie, kde ho chce prodat.

Cestou potkává nejrůznější osoby, které ho doslova vtahují do svých příběhů. Film natočil polský režisér Tomasz Mielnik. S nadsázkou říká, že měl z čeho vycházet.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nová česká komedie Cesta do Říma bude zatím k vidění pouze v letních kinech

„Je tam celý můj život. Je to velmi náročný film, velmi otravný, ale velmi upřímný a osobní,“ upozorňuje.

V Cestě do Říma hrají důležitou roli nejen svérázné postavičky, ale také krásná krajina.

Podle producenta Mikuláše Novotného se tvůrci pokusili o příjemnou letní komedii: „Film je poměrně neosobní a neduchovní. Je to legrace. Film příjemně plyne, můžete se na něj koukat a užívat si detaily.“

Road movie Cesta do Říma se zatím bude promítat jen v letních kinech – například v Praze na nákladovém nádraží Žižkov, na Střeleckém ostrově nebo v letním kině ve Zbraslavi.

Tvůrci totiž chtěli vyslat snímek do světa ještě dříve, než se dohodnou s distributory. „Pokusili jsme se navázat na nějakou vlnu zájmu vzbuzenou festivalem v Karlových Varech a uspořádali jsme sami bez většího distributora omezenou distribuci v letních kinech v Praze a v regionech. A povedlo se nám to,“ dodává Novotný.

Tomáš Pilát, Marek Blaho Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme