Nový film Gangster KA se inspiruje životním příběhem Radovana Krejčíře

Radovan Krejčíř se dostane do filmu. Vzniká snímek s názvem Gangster KA, který je inspirován jeho osobou a událostmi kolem něj. Autorem námětu je Jaroslav Kmenta, který dění spojené s Krejčířem sleduje dlouhodobě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř před městským soudem v jihoafrickém Johannesburgu | Zdroj: ČTK

„Jsem přesvědčený o tom, že útěkem Radovana Krejčíře v roce 2005 došlo k tomu, že se nechtěně vyvezl organizovaný zločin z České republiky za její hranice. V Jihoafrické republice došlo k rozkvětu toho člověka do mezinárodní zločinecké úrovně, což nemá obdoby,“ míní Kmenta.

První část filmu by se měla odehrávat v Česku, druhá v cizině, pravděpodobně na jihu Afriky. Režisér Jan Pachl chce posle svých slov splatit určitý dluh, který filmaři vůči české kinematografii mají.

„Mám takový dojem, že se v současné době filmoví tvůrci vyhýbají zásadním tématům a je to tady samá plytká komedie. Mám pocit, jako kdyby zásadní téma současnosti byl život třicátníků. Vidíme jeden film za druhým, který je ze života třicátníků nebo singles,“ myslí si Pachl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobné informace o připravovaném filmu Gangster KA přináší redaktoři Martin Karlík a Tomáš Pilát

„Tvůrci si to téma neumějí najít a myslím, že organizovaný zločin a korupce státního systému je to nejnaléhavější téma, které tu teď máme,“ dodává.

Hlavní roli v připravovaném filmu má ztvárnit Hynek Čermák. Nevylučuje, že svým výkonem Radovana Krejčíře v očích českých diváků možná i trochu obhájí.

„Když tvoříte zápornou postavu, bodem číslo jedna je, že ji musíte pochopit a takzvaně obhájit. Abych mohl solidně zahrát gangstera, musím pochopit důvod jeho jednání,“ říká Čermák.

„To znamená, že ho musím mít rád a musím vědět psychologické momenty, které ho vedou k tomu, že jeho žebříček hodnot je odlišný než ten náš. Nicméně pro něj je to to nejlepší, co si myslí, že je v tu chvíli potřeba udělat,“vysvětluje.

Režisér Pachl slibuje ve filmu akci a napětí. První klapka k filmu by měla padnout letos v říjnu, premiéru mohou diváci očekávat příští rok na podzim. Do března tohoto roku by měl být hotový scénář.

Tomáš Pilát, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme