Nový film Jiřího Menzela Donšajni má světovou premiéru v kanadském Montrealu

Světovou premiéru bude mít dnes nejnovější film oscarového režiséra Jiřího Menzela Donšajni. Uvidí ho návštěvníci filmového festivalu v kanadském Montrealu. Snímek si vybrali sami organizátoři přehlídky a zároveň požádali Jiřího Menzela, aby tamní festivalové porotě předsedal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisér Jiří Menzel (archivní foto) | Foto: Martin Špelda

Montrealský festival v minulosti ocenil Menzelovy snímky Konec starých časů i Vesničko má středisková. Novinku uvede dokonce v sekci velikánů World Greats.

Jiří Menzel přiznává, že před premiérou cítí nervozitu. „Tady v Montrealu to uvidím poprvé v celku, protože jsem nechtěl vidět samostatné projekce, chtěl jsem to vidět poprvé s živými lidmi,“ řekl.

Přehrát

00:00 / 00:00

O premiéře nového filmu Donšajni mluvil režisér Jiří Menzel v Odpoledním Radiožurnálu

Donšajni jsou komedií o vášni k hudbě i k ženám. Děj se odehrává v malém městě, kde se operní soubor rozhodl inscenovat Dona Giovanniho.

V hlavních rolích hrají Libuše Šafránková, Jan Hartl a Martin Huba, ve vedlejších rolích se objeví Ivana Chýlková, Václav Kopta, Emma Smetana a Eva Josefíková. Svou poslední filmovou roli si ve filmu zahrála Jiřina Jirásková.

Před návratem z Kanady Jiří Menzel ještě představí svůj nejnovější snímek na turné po Spojených státech.

„Já za to tak trošku nemůžu, produkce dělá všechno pro to, aby byl film navštěvovaný. Dřív o tom rozhodovala kvalita filmu, dnes o tom rozhodují i vedlejší věci, jak velký se kolem toho udělá rámus,“ poznamenal Menzel.

Do českých kin Donšajni vstoupí 26. září, tuzemskou premiéru budou mít o den dříve v pražském Rudolfinu.

Michaela Vetešková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme