Nový film LEGO Batman. Netopýří muž bojuje s Jokerem, bavit se budou děti i dospělí

Batman se utká s padouchem Jokerem, aby zachránil město Gotham. Tradiční hrdinové i zápletka filmu o netopýřím superhrdinovi, jen postavy jsou tentokrát všechny z plastu. Do českých kin míří snímek LEGO Batman. Přestože je to film o hračkách, není určený jen pro dětské diváky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z filmu LEGO Batman

Z filmu LEGO Batman | Foto: Freeman Ent.

Batman se objevil už v roce 2014 v prvním filmu o plastových postavičkách nazvaném LEGO příběh.

Jeho vlastní celovečerní snímek se odehrává v tradičním dějišti batmanovských příběhů, tedy ve městě Gotham. V boji s Jokerem si plastový superhrdina vyzkouší, že „víc hlav ví víc, než jeden Batman“, prozrazuje Will Arnett, který hlavnímu hrdinovi znovu propůjčil v originálním znění svůj hlas.

Přehrát

00:00 / 00:00

Batman v novém filmu znovu bojuje s Jokerem. Hlavní postavy jsou ale tentokrát z plastu. Natáčel Vojtěch Koval

„Postavu Batmana každý zná, tentokrát je ale trochu víc komediální. I když chce pomáhat, jde mu i zachování svojí image superhrdiny," popisuje Arnett.

První film z této série LEGO příběh hodnotili kritici velmi dobře a dařilo se mu i u diváků. Zařadil se na čtvrté místo mezi nejvýdělečnější filmy o hračkách, za trojici filmů Transformers.

„Měl přesah, měl vtip, byl pro celou rodinu a diváci byli uchvácení, jak dobře to vypadá, jak dobře to šlape a jak je to plnohodnotný animovaný snímek, který vůbec v ničem nepřipomíná reklamu, i když se toho nemůžeme zbavit,“ vysvětluje filmový redaktor Rádia Wave Daniel Řehák.

Filmy o hrdinech z LEGA u diváků fungují možná i proto, že se dánský výrobce stavebnic nesnaží za každou cenu dělat reklamu svým produktům. Podle Řeháka je ale základem úspěchu i velmi realistické vyobrazení postaviček a kostiček.

Z filmu LEGO Batman | Foto: Freeman Ent.

„Animační studio Animal Logic, které za tím technicky stojí, zvolilo fotorealistickou variantu nápodoby figurek, se kterými si hrajeme. Výtvarně to tomu podle mě hodně prospělo,“ popisuje Řehák.

Také pro film LEGO Batman navíc platí, že se při jeho sledování bude bavit kromě dětí i jejich doprovod v kině.

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme