Nový Hřebejkův film spojuje krimi a psychologické drama

Poslední film scénáristy Petra Jarchovského a režiséra Jana Hřebejka Nevinnost čeká oficiální premiéra. Autoři se tentokrát vymanili ze škatulky komedií a pokusili se o drama vypovídajícím o komplikovaných mezilidských vztazích a temných zákoutích lidské duše.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nevinnost | Foto: Bonton Film

Film má i kriminální zápletku, která se rozřeší asi po hodině. Pak následuje nečekaný dějový zvrat. Podle Jana Hřebejka ale scénář původně předepisoval něco jiného: „Kde se příběh láme z detektivky do psychologického dramatu, tam se lámal do takového příběhu, kde se domnělý zločin stane majetkem médií. To byl takový obraz, jak se realita posune v médiích, ale to nás neuspokojovalo, proto jsme ten scénář odkládali. Dramaturgicky jsme řešili to, aby se postavy vrátily vůbec do hry, a dospěli jsme k finále na Máchově jezeře a k tomu tragickému konci.“

I tentokrát se režisér spolehl na silné herecké obsazení. V netypické úloze diváci mohou vidět Aňu Geislerovou, neztratí se ani začínající Anna Linhartová ve své první velké filmové roli. Po dlouhé době se vrací na stříbrné plátno v menší roli i Luděk Munzar.

Hudbu k filmu složila Vladivojna La Chia. „Ve filmu sloužím daleko větší věci, než když dělám cédéčka. Proto musím být extrémně citlivá v tom použití. Není to o exhibicionismu, ale o empatickém uvažování nad celým příběhem," řekla Radiožurnálu.

Nevinnost přichází do českých kin 20. ledna.

Eva Rajlichová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme