Oscarovou atmosféru si užívají i režiséři nominovaných zahraničních snímků

V americkém Los Angeles dokončují přípravy před nedělním předáváním Oscarů. Filmoví tvůrci, celebrity i špičky zábavního průmyslu se už zítra dozvědí, kdo z nich získá cenu Americké filmové akademie. Chvíle slávy si užívá také pětice režisérů, kteří v Hollywoodu běžně nepůsobí. Jejich díla jsou nominovaná v kategorii nejlepší zahraniční snímek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gruzínský režisér Zaza Urushadze si oscarovou atmosféru užívá | Zdroj: Reuters

Červený koberec už je rozvinutý před Dolby Theatre, zatím ho ale přikrývá plastový obal. Filmová horečka je v plném proudu.

Nadšence, kteří se nezajímají jen o hollywoodskou produkci, lákají nominovaní režiséři z Polska, Ruska, Estonska, Mauretánie a Argentiny. Pavel Pawlikowski, režisér snímku Ida, přiznává, že ho oscarová atmosféra uchvátila, i když sám na ceny Americké akademie ani nepomýšlel.

Jeho kolega Andrej Zvjagyncev doufá, že snímek Leviatan, který už před pár týdny získal Zlatý Globus, pomůže vyslat do světa zprávu o současném stavu Ruska.

Přehrát

00:00 / 00:00

Před udílením Oscarů poutají pozornost filmových nadšenců také nominovaní režiséři z Polska, Ruska, Estonska, Mauretánie a Argentiny

Oscarovou atmosféru si naplno užívá také gruzínský režisér Zaza Urushadze. Nominaci estonsko-gruzínského snímku Mandarinky vnímá jako zásadní moment, který by měl pomoci filmu v obou zemích.

Pro Estonsko jde o vůbec první nominaci v historii. Producent filmu Ivo Felt potvrzuje, že Oscary v jeho domovině poutají bezprecedentní pozornost. Rovněž atmosféra v Los Angeles je podle něj neuvěřitelná. Malé a za běžných okolností spíše zdrženlivé Estonsko je podle Felta na nohou a zásobuje celý filmový tým podpůrnými vzkazy a e-maily.

Oscar a Zlatý glóbus | Foto: Český rozhlas

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme