Osoba Radovana Krejčíře inspirovala tvůrce filmu Gangster Ka

Jak snadno se z obchodníka stane zločinec mezinárodních rozměrů? O tom je film Gangster Ka. Jeho tvůrci se inspirovali příběhem Radovana Krejčíře, který v 90. letech minulého století získal nepředstavitelný majetek a policii pod nosem utekl do ciziny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Film, kinematografie. Ilustrační foto

Film, kinematografie. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Autorem námětu filmu Gangster Ka je Jaroslav Kmenta. Těsně před premiérou vyšla jeho kniha, která se stejně jako film věnuje Krejčířově činnosti v Česku od 90. let do prvních let 21. století.

„Jsem přesvědčen o tom, že útěkem Radovana Krejčíře v roce 2005 došlo vlastně k tomu, že se vyvezl organizovaný zločin z České republiky za její hranice.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Premiéru filmu Gngster Ka přiblížil Marek Blaho

„Protože v Jihoafrické republice došlo k absolutnímu rozkvětu, rozpuku toho člověka do mezinárodní zločinecké úrovně. A to vlastně nemá obdoby,“ říká Kmenta.

Režisér Jan Pachl se při psaní scénáře inspiroval především událostmi kolem Radovana Krejčíře. Ty se pak snažil dostat i do svého filmu.

„Mám totiž dojem, že v současné době se filmoví tvůrci vyhýbají zásadním tématům. Mám dojem, že organizovaný zločin a korupce státního sytému je to nejnaléhavější téma, které tu máme.“

Ve filmu nechybí napětí, připomenutí dobových afér i spojení zločinců s politiky. Hlavní roli gangstera zvaného Káčko hraje Hynek Čermák.

„Když tvoříte zápornou figuru, tak bodem číslo jedna je, že jí musíte pochopit a tzv. obhájit. To je herecká abeceda. Abych mohl solidně, důvěryhodně zahrát ‚jakože‘ gangstera, tak musím pochopit důvody jeho jednání,“ vysvětluje herec.

V dalších rolích filmu Gangster Ka se objevují například Jaromír Hanzlík, Filip Čapka, Vlastina Svátková, Jan Vlasák nebo Stanislav Majer.

Druhý díl filmových osudů gangstera Káčka se chystá do kin na konci listopadu.

Tomáš Pilát, Marek Blaho Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme