Pohádka Sedmero krkavců vstupuje do kin. Upozornit chce na sílu slov

Známá pohádka Boženy Němcové Sedmero krkavců získala novou filmovou podobu. Natočila ji režisérka Alice Nellis a dnes vstupuje do českých kin. Diváky zavede na různé hrady i do slovenských hor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní roli v pohádce Sedmero krkavců hraje Martha Issová | Foto: Bioscop

Hlavní hrdinka Bohdanka, kterou ztvárnila Martha Issová, se v příběhu snaží vysvobodit ze zakletí svých sedm bratrů. Nesmí u toho promluvit, což byl pro herečku těžký úkol.

„Nemáte slova, která použijete jako výrazový prostředek. Musíte všechno odehrát bez nich a najít tu míru, aby to právě nebylo koulení očima a zároveň aby bylo jasné, co se v tom člověku odehrává. Byla to pro mě výzva, ale já mám ráda nelehké úkoly,“ říká Issová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Známá pohádka Boženy Němcové Sedmero krkavců získala novou filmovou podobu

Mlčící Bohdanka musí také ušít sedm košil z vlastnoručně natrhaných kopřiv. A jak to v pohádkách bývá, na cestě potká prince, který se do ní zamiluje.

„Pohádka je o síle slov. Jak může slovo zranit, jak může být velikou zbraní a jak bychom měli pečlivě dbát na to, jak s ním zacházíme. Což si myslím, že je velmi důležité, především v dnešní době,“ dodává Issová.

Režisérka Alice Nellis hodnotí natáčení jako dlouhé a složité. „Víc než polovina příběhu se odehrává v přírodě. Tam jste zcela odvislí od počasí. A my jsme natáčeli také na místech, která jsou vizuálně krásná, ale hůř dostupná. A jakékoliv jednoduché věci, které v běžném terénu trvají chvilku, tady trvají dlouho – vynést kamery někde nahoru po skalách a tak,“ vysvětluje.

V dalších rolích filmové pohádky Sedmero krkavců se objevují Sabina Remundová, Zuzana Bydžovská, Lukáš Příkazký nebo Václav Neužil. Publikum festivalu dětských filmů ve Zlíně, který dnes končí, přijalo snímek s nadšením.

Tomáš Pilát, Marek Blaho Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme