Představitel malého génia z Formanova filmu Amadeus hraje na klavír a housle i po 30 letech

Našli jsme malého Amadea. Chlapec, který hrál ve filmu Miloše Formana, za 33 let vyrostl a je z něj muž v nejlepších letech. Ve scéně z filmu Amadeus, ve které hraje se zavázanýma očima malý chlapec na cemballo, se před kamerami poprvé objevil Miroslav Sekera. Tehdy začal chodit do školy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Foto: Jiří Ulrych

„Když se to natáčelo, tak mi bylo sedm let. Oni mě oslovili z toho důvodu, že potřebovali chlapečka, který schopný zahrát na klavír i na housle. V tom filmu, v té scénce, Leopold, otec Wolfganga Amadea Mozarta, demonstruje genialitu svého syna tím, že je schopný zahrát jednu skladbu jak na housle, tak i na cemballo. A protože já jsem začal hrát od tří let, a shodou okolností právě na tyto dva nástroje, tak volba filmařů byla asi jasná,“ řekl Radiožurnálu Miroslav Sekera.

Na natáčení filmu Amadeus s Milošem Formanem si Miroslav Sekera vzpomíná. Ale tak, jak by asi málokdo čekal. „Já na to vzpomínám z pohledu malého kluka. Pro mě byly nejsilnější momenty, když mě Volha – taxík – vozila na kostymérské zkoušky na Barrandov a tam jsem zažíval nejsilnější moment. Samozřejmě jsem si vůbec neuvědomoval, že jsem součástí takového krásného filmového počinu a teď zpětně jsem tomu strašně rád.“

Po 33 letech ruce stejného hudebníka zahrály tutéž skladu jen pro mikrofon Radiožurnálu. Hudbě se Miroslav Sekera věnuje i dnes. A tak není problém zajít si na některý jeho koncert. Koncertovat bude Miroslav Sekera například v Kolíně nebo v Mnichově Hradišti.

Regina Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme