Přehlídka animovaného filmu se věnuje také rotoskopii

V Olomouci zahajuje už desátý ročník Přehlídky animovaného filmu. Pořadatelé uvádějí, že v průběhu let došlo k posunu od klasického festivalu k přehlídce animace, digitální kultury a nových médií. Návštěvníci festivalu se mohou až do neděle zapojit do řady workshopů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Valčík s Bašírem

Valčík s Bašírem | Foto: Aerofilms

„Je to přehlídka animace, archivace, archeologie médií, digitálních a nových médií. Probíhá spousta digitálních workshopů a doprovodný program je dnes skoro stejně důležitý jako ten hlavní filmový,“ potvrzuje organizátorka přehlídky Michaela Hečková.

Festival počítá jak s divákem, který zavítá poprvé a netuší, co ho čeká, tak i s pravidelnými diváky: „Jsou to studenti škol, které se věnují novým médiím, z filmových a výtvarných škol. Takže většinou čekají, ale jsou také příjemně překvapeni.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Organizátorka Přehlídky animovaného filmu Michaela Hečková přiblížila program ve Světě o deváté

Přehlídka není zaměřena výhradně na novinky, program uvádí třeba i film z roku 2008 Valčík s Bašírem. „Ten souvisí s jednou ze tří stěžejních programových sekcí, kterou je fenomén rotoskopie. Přijede ji představit americký animátor Bob Sabiston, v rámci sekce bude uvedena i řada krátkých filmů,“ vysvětluje Hečková.

Patricie Polanská, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme