Přímou volbu hlavy státu přiblíží film Hledá se prezident

Za 14 dní bude mít v kinech premiéru film Hledá se prezident. Režisér Tomáš Kudrna v něm shrnuje všechno, co viděl a zažil při historicky první přímé volbě prezidenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidentská standarta na Pražském hradě | Foto: Filip Jandourek

Na pozadí dramatických událostí doprovázejících první prezidentské volby snímek zachycuje obraz jednotlivých kandidátů tak, jak je nebylo možné poznat prostřednictvím zpravodajských médií.

Při natáčení strávil Tomáš Kudrna nějakou dobu i s Milošem Zemanem.

Přehrát

00:00 / 00:00

O svém filmu mluvil režisér Tomáš Kudrna

„Byl jsem překvapen, jak svěží a v jak dobré kondici Miloš Zeman je, jak vypadá, jak jedná,“ říká Kudrna. „Měl jsem ho možnost sledovat i během kampaně, kde se mi zdálo, že se jeho energie neztrácí.“

Jeho film bude v kinech od 21. března. „Myslím, že to bude pozoruhodný pohled.“ Jak řekl, snímek zachycuje odvrácenou tvář kampaně, kterou média nezobrazovala.

Filmový štáb s většinou uchazečů o prezidentský úřad natáčel už od července minulého roku, zaznamenal dramatické okamžiky při shromažďování podpisů, zákulisí volebních kampaní devíti kandidátů v prvním kole i finále prezidentské volby v kole druhém.

„Dozvíme se, jakým způsobem se Zeman bavil se svými soupeři v 1. i v 2. kole, to znamená s Janem Fischerem, nebo Karlem Schwarzenbergem,“ upozornil Kudrna.

„Určité rozpory, jak kandidáti působí před kamerou, a za ní, nebo po přenosu - ty určitě uvidíme,“ pozval do kin diváky Tomáš Kudrna.

Vašek Pešička Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme