Případy 1. oddělení pokračovat nebudou, scénáristé pracují na seriálu novém

Televizní První oddělení úspěšně dořešilo svůj poslední případ vraždy. Včerejší, závěrečný díl seriálu vidělo skoro 1,9 milionu lidí, což je rekord. Fanoušci se už ale nových dílů nedočkají. Ondřeje Vetchého, Bolka Polívku nebo Miroslava Vladyku tak pohromadě při šetření případů, které se reálně staly na území Prahy, neuvidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novinář Jan Malinda. Spolu s Josefem Marešem psal scénář | Foto: Veronika Hlaváčová

„Seriál mě od prvního okamžiku zaujal tím, že se jedná vyloženě o české prostředí,“ říká 30letá manažerka z Prahy Markéta. „Postavy jsou oproti jiným krimi seriálům české, že mají takovou povahu a i vyšetřovací metody jsou takové naše."

V druhé sérii udělal na Markétu nejsilnější dojem díl s názvem Děti na odpis. Tým z prvního oddělení v něm šetřil reálnou vraždu 13letého školáka. Jeho tělo se našlo na pražském Žižkově v roce 1998.

Přehrát

00:00 / 00:00

O mimořádnou oblibu druhé řady krimiseriálu ČT Případy 1. oddělení se zajímala Veronika Hlaváčová

Druhou sérii si diváci 'vynutili'

Druhá série měla celkem 8 dílů. Každý vidělo průměrně milion 800 tisíc diváků. Další příběhy už ale kriminalista Josef Mareš a novinář Jan Malinda psát nebudou. Chtějí se naplno věnovat své práci.

„Je to konec, to pokračování druhé série jsme udělali proto, abychom se nějak odvděčili lidem, protože si vytleskali po první sérii pokračování,“ říká Malinda.

Druhou řadu Případů 1. oddělení vidělo v průměru 1,78 milionu dospělých diváků při podílu na publiku přesahujícím 40 % (40,63 %). Oproti první sérii se jednalo o nárůst o 223 tisíc diváků (průměrná sledovanost první série byla 1,56 milionu při share 34,82 %. První série měla 14 dílů, druhá osm dílů.
Nejsledovanějším dílem celé druhé série se stal včerejší, závěrečný díl. Nenechalo si jej ujít 1,89 milionu diváků (při share 42,61 %). Druhým nejsledovanějším, ale s nejvyšším podílem na publiku, byl pátý díl (Tělo), který zhlédlo 1,88 milionu diváků při share 43,23 %.
Pramen: ČT

„Jakž takž se to povedlo. Cíl byl, že budeme lepší. Snad jsme byli alespoň na stejné úrovni. Ale riskovat to potřetí už prostě nechceme. I kvůli práci se nechceme pouštět do něčeho tak časově náročného a vyčerpávajícího,“ dodává.

Spoluautorem scénáře je sám šéf oddělení vražd Josef Mareš. V lednu mluvil ve vysílání Českého rozhlasu o tom, že ho po zfilmování jednoho z příběhů kontaktoval dokonce i sám pachatel.

„Ozval se České televizi, žádal autorská práva, Vlastně jsme ukázali jeho know how a on za to něco chtěl. Takže to byl zase důkaz toho, že jsme ten díl udělali věrně.“

I Josef Mareš říká, že další díly Případů prvního oddělení nebudou. Dvojice už ale pracuje na jiném seriálu - tentokrát půjde o vymyšlený příběh, který natočí režisér Jiří Strach.

mkp, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme