Proslul jako četník, ale chtěl hrát Cyrana. Na Michela Galabruho vzpomíná festival Ramatuelle

Natočil více než dvě stovky filmů, ale nejvíce proslul jako rotmistr Gerber v legendární sérii o Četnících. Nejvíce celý život litoval, že si nikdy nezahrál Cyrana z Bergeracu. Na francouzského herce Michela Galabruho teď vzpomíná výstava fotografií na festivalu v Ramatuelle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský herec Michel Galabru | Foto: Wikimedia Commons, lic. Public domain

„Nejvíce ze všeho obdivoval postavu Cyrana, ale nikdy se jí nedočkal,“ říká o svém otci Emmanuelle, která je sama herečkou. „To by považoval za vrchol své kariéry. Místo toho záviděl těm, kteří Cyrana mohli hrát. Nejvíce měl v té roli rád Gerarda Depardieuho.“

Emmanuelle letos přijela na festival do Ramatuelle po jedenácti letech poprvé bez svého otce. Říká, že festival je pro ni něco jako letní pobyt na chalupě, kde se potkávají známí, kteří se během roku neviděli. Dlouhá léta sem jezdili její rodiče, a místo má tak pro Emmanuelle zvláštní atmosféru. Tento rok navíc v Ramatuelle uspořádali výstavu fotografií jejího otce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do konce kariéry zůstal četníkem ze Saint Tropez. Dcera herce Michela Galabruho ale zpravodajovi Janu Šmídovi prozradila, že by raději zazářil v jiné roli

„Byl to velmi laskavý a trpělivý člověk se spoustou výrazů, proto bylo snadné ho fotit. Výstava ho zachycuje v mnoha různých situacích. Michel se nebál pustit lidi do svého soukromí, navíc nebyl plachý,“ říká kurátor výstavy Cyril Bruneau.

Podle něj herci vadilo, že si ho lidé tolik spojují s rolí četníka. Na druhou stranu byl ale rád, protože miloval Ramatuelle, Saint Tropez a celou okolní oblast.

Proslulý herec Michel Galabru měl za sebou šedesátiletou filmovou a divadelní kariéru. Na filmovém plátně se objevil ještě před několika lety. Zemřel letos v lednu ve věku 93 let.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme