Průběh filmového festivalu v Cannes narušilo nepříznivé počasí

Silný déšť na jihu Francie zkomplikoval dopravu do přímořských letovisek. Nepříznivé počasí narušilo i průběh mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Část programu museli organizátoři zrušit. Ode dneška by se ale počasí mělo pomalu zlepšovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filmový festival v Cannes zaskočilo nepříznivé počasí | Zdroj: Reuters

Domorodci sice říkají, že začne pršet vždy, když začne festival, takovou průtrž ale nepamatují. Déšť narušil některé doprovodné programy, tradiční party na břehu moře a také večerní projekce, které bývají přímo na pláži.

Meteorologové dokonce vyzývali, aby se lidé neprocházeli po kolonádě, protože foukal velmi silný vítr a vlny dosahovaly na pobřeží nebezpečné výšky.

Návštěvníci festivalu se kvůli špatnému počasí snažili o to více dostat do sálu, ale jednoduché to nebylo ani pro místní.

„Je těžké tady něco vidět, nemám žádnou akreditaci, obyčejně se mi podaří získat nějakou pozvánku od radnice, ale letos je to těžší, všichni chtějí vidět nějaký film, protože se nemohou procházet venku.“

Všichni se už těší na sluníčko a věří, že pořadatelé nezruší úterní promítání na pláži. K vidění totiž budou Čelisti.

Igor Maňour, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme