První Anemic

Promítání, video art, krátké filmy, animace, dokumentární filmy, video a interaktivní instalace, audiovizuální performance, veřejné diskuze a setkání s umělci. Na to že se festival Anemic letos koná poprvé a bez grantové podpory, je jeho program hodně nabitý. Mezinárodní festival nezávislého filmu a umění nových médií probíhá od 4. do 16. listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Festival Anemic | Foto: Press kit

Obnáší promítání v Biu Ponrepo, Biu Oko a Globe café a různé další veřejné akce na originálních místech ve městě. Cílem festivalu Anemic je objevovat nezávislé filmové režiséry a nadějné umělce. Podporuje nezávislý film a multidisciplinární umělce na celém světě a skrze svůj program představuje divákům jejich tvorbu.

O smyslu, plánech a programu festivalu jsme v Odpolední Session mluvili s organizátory Michaelou Buchtovou a Kristofem Slussareffem. Do studia přišel i Pascal Silondi za projekt Underground City XXI. na výstavě Imerse Me! A bosenská dokumentaristka Masa Hilcisin, autorka krátkého filmu o dramatickém průběhu gay a lesbického happeningu v etnicky a nábožensky vypjatém prostředí Sarajeva, Queer Sarajevo Festival.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor o festivalu Anemic

Podrobné info najdete na www.anemicfestival.cz

Veronika Mayerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme