Queer filmový festival Mezipatra

Filmový festival Mezipatra vznikl v roce 2000 s cílem poskytnout majoritní společnosti impuls k poznání lesbické, bisexuální a transgender kultury. Do druhé dekády své existence letos vstupuje s pozměněným podtitulem - „queer filmový festival".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezipatra 2010 | Foto: Press kit

Termín queer zvolili pořadatelé proto, aby zdůraznili osvobození od tradičního vnímání sexuálních a genderových identit. Zahrnuje totiž jak lesby, gaye, bisexuály a bisexuálky, transgender lidi, tak i nonkonformní heterosexuální osoby, kterým jsou obvyklé kategorie těsné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Queer filmový festival Mezipatra

Letošní ročník festivalu Mezipatra proběhne od 4. do 9. listopadu v Brně, od 11. do 16. listopadu v Praze a ve festivalových ozvěnách pak i v dalších městech.
Téma 11. Mezipater přibližuje ředitel festivalu Aleš Rumpel a kurátorka Zuzana Štefková v rozhovoru z Odpolední session.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor o festivalu Mezipatra

Festival uvede jednak filmy, které posléze vstoupí do kin (v distribuci AČFK a Aerofilms), ale samozřejmě i snímky, které čeští diváci nebudou mít možnost vidět jinde. I vzhledem k tématu letošního ročníku pořadatelé rozšířili doprovodné programy; v Praze i v Brně chystají po třech výstavách.

Program jednotlivých projekcí v brněnských kinech Art a Scala a pražském Světozoru a Lucerně (stejně jako podrobnosti o doprovodných akcích) najdete na stránkách www.mezipatra.cz.

Robert Candra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme