Reklama bude utrpení za naprostou svobodu, řekl Kraus o nové talkshow

S Českou televizí se Jan Kraus, kvůli vícero sporům, rozešel ve zlém. A teď svou talkshow, nejpopulárnější na tuzemských obrazovkách, přenáší na komerční stanici. Kraus dnes spolu s generálním ředitelem televize Prima představil pořad, který svým způsobem naváže na veřejnoprávní Uvolněte se, prosím. V nové podobě ponese název Show Jana Krause a Prima ji spustí od letošního podzimu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herec a moderátor Jan Kraus | Foto: Alžběta Švarcová

„Není to nic nového, děje se to i v zahraničí. Obal pořadu se samozřejmě změní, on se také má jednou za čas správně renovovat. To se právě v České televizi nepovedlo,“ poznamenal Kraus, který bude práva na nový pořad vlastnit společně s televizí Prima. Název Show Jana Krause je podle něj standardem názvů obdobných show v zahraničí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Herec a moderátor Jan Kraus ve večerních Ozvěnách dne.

Kraus podotkl, že jeho show nepotřebuje nijak zvláštní nový impulz. „Potřebuje, abych byl v dobré kondici. Co se ale určitě změní, bude to, že to poběží na komerční televizi, takže tam bude předěl na reklamu. Ale divák to musí brát tak, že reklama je utrpení za to, že já mám naprostou svobodu,“ řekl.

„Dlouho jsem bojoval za to, aby to bylo na televizi veřejné, kde reklama není. Ale po těch ‚peskovačkách‘ se nedá nic dělat,“ podotkl Kraus, který si zatím netroufá odhadnout, jak dlouho show poběží.

„Ale myslím si, že nějakou dobu ještě jo. A hlavně s ohledem na český mediální trh, který je ztrouchnivělý, si myslím, že šanci mám,“ uzavřel Kraus.

Veronika Sedláčková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme