Režisér Hřebejk natáčí na Třeboňsku film Líbánky. Novomanželku si zahrála Geislerová

Čtvrtý společný film Jana Hřebejka a Anny Geislerové vzniká v těchto dnech na jihu Čech. Scénář ke snímku Líbánky napsal Petr Jarchovský. Jedná se o poslední díl volné trilogie příběhů ze současnosti, tvořenou filmy Kawasakiho růže a Nevinnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisér Jan Hřebejk natáčí s Annou Geislerovou film Líbánky | Foto: Mária Pfeiferová

Většina scén se natáčí v osadě Vitmanov na Třeboňsku, v září se filmaři přesunou ještě do Liberce. Interiéry bývalé hájovny na Vitmanově se proměnily v domov hlavní hrdinky Terezy, kterou ztvárnila Anna Geislerová.

Společně s hercem Stanislavem Majerem představují ve filmu Líbánky novomanžele. Režisér už má natočené i nejdůležitější dialogy obou herců.

„Film Líbánky pojednává o tom, že na svatbu přijde host, o kterém nikdo neví, proč tam je, kde se tam vzal, ale který vzbudí u ostatních dojem, že se s někým perfektně zná. Celé drama je natočeno o tom, že odkrýváme tajemství, proč tam přišel,“ přibližuje Hřebejk.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Mária Pfeiferová se podívala na natáčení nového Hřebejkova filmu

A pokračuje: „Tohle je jedna z prvních scén, kdy nevěsta zaregistruje jeho přítomnost a ptá se ženicha, odkud se tam ten člověk vzal a kdo ho pozval.“

O obsazení hlavní ženské role měl jasno. „Cokoliv chce Anna v mém filmu hrát, tak tam prostě bude hrát. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale žádnou druhou takhle dobrou herečku tady nemáme,“ dodává.

V superlativech se o spolupráci s Janem Hřebejkem vyjadřuje i Anna Geislerová: „Filmy, které spolu děláme, a způsob, jak je děláme, považuji za jeden z nejsilnějších zážitků z tvorby.“

Premiéra filmu Líbánky by měla být ještě letos na podzim.

Mária Pfeiferová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme