Režisér Hřebejk natáčí v Bohumíně konverzační komedii Zakázané uvolnění

Největší bohumínský park, sady Petra Bezruče, obsadili filmaři v čele s režisérem Janem Hřebejkem, který si pro svůj nový celovečerní film vybral tamní klub Bublina. Jindy rockový podnik se proměnil v hokejovou hospodu, kde se bude odehrávat většina děje konverzační komedie Zakázané uvolnění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisér Hřebejk natáčí v bohumínském klubu Bublina konverzační komedii Zakázané uvolnění | Foto: Martin Straka

„Pelíšky a U mě dobrý, to byly fakt dobré filmy,“ hodnotí dosavadní tvorbu Jana Hřebejka bohumínský divák Zdenek Polatka, který z nedaleké hospody kritickým okem sleduje natáčení. Zatím to prý vypadá dobře:

„Teď jsem četl na internetu, že to má být zase taková hořká komedie. Myslím, že Hřebejk to umí podat, má vážně dobré filmy.“

„Zakázané uvolnění je komedie Petra Kolečka, kterou uvádí pražské divadlo Rubín. V Praze se to hraje na baru nejmenšího pražského divadla. Pro filmování jsme hledali takové prostředí, které je dostatečně prostorné, ale nepůsobí luxusně a zároveň se neokouká, říká režisér Hřebejk.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Kateřiny Daňkové z natáčení nového filmu Jana Hřebejka Zakázané uvolnění

Ideální místo pro natáčení hledali zhruba měsíc a ve hře byla třeba i hospoda naproti.

„Nakonec jsme přijeli do Bohumína na jinou lokaci a ta se nám vůbec nelíbila a přišli jsme sem zoufalí do parku a objevili jsme rockový klub Bublina. To nám přišlo úplně fantastické a každý den děkujeme Bohu, že se to podařilo takhle najít.

V Bublině alias Lapačce stráví se štábem zhruba 14 dní. Asi nejvíce času přitom u baru prosedí trojice mladých hereček Zuzana Stavnová, Jana Stryková nebo Hana Vágnerová, které se představí v hlavních rolích.

Kateřina Daňková, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme