Režisér Klusák poprvé promítne dokument o továrně Hyundai

Frýdek-Místek dnes zažije dlouho očekávanou filmovou premiéru. Lidé poprvé spatří dokument o tom, co se děje za branami nošovické automobilky Hyundai. Ve filmu promluví zaměstnanci o šikaně a o tom, jak je firma nutí dělat přesčasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na nošovickou automobilku Hyundai | Foto: F. Tichý

Na polích vedle Nošovic ještě před pár lety rostlo zelí, teď tam stojí obrovská jihokorejská automobilka. Režisér Vít Klusák točil v regionu pět let.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dlouho očekávanou premiéru dokumentu z továrny Hyundai se zajímala redaktorka Andrea Čánová

Zpovídal zemědělce, kteří odmítli prodat půdu, a se štábem pronikl i dovnitř nadnárodního koncernu. Zpočátku mohl točit bez potíží.

Pak se štábu při filmování podařilo natočit montéra, který jako první našel odvahu a promluvil o pracovních podmínkách v automobilce.

Otevřeně hovoří o nucených přesčasech a popisuje například, jak nemohl jet na pohřeb, protože musel zůstat v práci déle. Dělník nakonec dostal výpověď a štáb režiséra Klusáka vyvedla ochranka.

V regionu proto provází premiéru filmu napjatá atmosféra. Režisér pozval na promítání zástupce automobilky, dělníky z továrny i běžné obyvatele Nošovic.

Martin Hromádka, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme