Režisér Polanski má zpoždění s filmem o Dreyfusově aféře, chybí mu herci

Snímek režiséra Romana Polanského o Dreyfusově aféře nabírá zpoždění. Světoznámý filmař už před dvěma lety oznámil, že chce točit o židovském důstojníkovi Alfredu Dreyfusovi, který byl na konci 19. století ve Francii neprávem odsouzený za špionáž. Od té doby se ale potýká s komplikacemi. Aktuálně mu chybí kvalitní herci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisér Roman Polanski | Zdroj: Reuters

„Bohužel herci takového kalibru, jaký bychom potřebovali pro tak komplikovaný a drahý film, nejsou k dispozici. Obvykle mají naplánované projekty na dva roky dopředu,“ vysvětlil Roman Polanski v rozhovoru pro Polský rozhlas.

Natáčení filmu za 60 milionů eur zkomplikovala už v roce 2014 americká žádost o vydání Polanského kvůli případu znásilnění ze 70. let minulého století. Trvalo rok, než Polsko odmítlo 82letého režiséra vydat.

Hlavním hrdinou jeho připravovaného thrilleru, který se odehrává na přelomu 19. a 20. století, má být plukovník Picquart. Ten vedl vyšetřování v kauze židovského důstojníka Alfreda Dreyfuse obviněného na základě zfalšovaných důkazů ze špionáže pro Německo.

ČRo, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme