Režisérka Alice Nellis dotočila nový film Revival. Komedii o stárnutí a rokenrolu

Poslední natáčecí den má dnes před sebou režisérka Alice Nellis. Spolu se svým štábem dotáčí posledních pár záběrů nového filmu Revival. A jak už název napovídá - tentokrát se zkušená filmařka vydala do hudební branže. A spolu s ní i herci Boleslav Polívka nebo Miroslav Krobot.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisérka Alice Nellis dotočila nový snímek Revival | Foto: Bontonfilm

Režisérka Alice Nellis má k hudbě blízko, sama dokonce působila v revival kapele.

„Mám v té oblasti docela dost kamarádů a nějakou dobu jsem se hudbou živila, takže až tak úplně nová oblast to pro mě nebyla. Spíš bylo příjemné do té oblasti uvádět herce, kteří se do toho odpovědně pustili. Začali cvičit na nástroje. Myslím si, že je konkrétně hudba dost bavila,“ prozrazuje Nellis.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém filmu Revival natáčela redaktorka Eva Rajlichová

Film Revival vypráví o členech kapely Smoke, která se pokouší o velký comeback. I tentokrát si Alice Nellis psala sama scénář a jako autora hudby si vybrala Honzu Ponocného:

„Alice umí dát přesné zadání. Jako že to jsou páskové, kteří mají rádi ‚Stones‘ a ‚Kings‘, takže mně to bylo strašně blízké. Je to muzika, kterou mám rád. Jako dítě jsem jí poslouchal,“ vysvětluje všestranný hudebník, známý třeba z vlastního projektu Cirkus ponorka. Tentokrát se ale objeví i před kamerou.

„Hraji tam slepého bubeníka té kapely, takže je fajn strávit s takovými lidmi tolik času a zažít to zas z jiné strany. Jinak je člověk zavřený ve studiu a zná je jen z těch placatých monitorů,“ pochvaluje si Ponocný.

Režisérka Alice Nellis dotočila nový snímek Revival. Na fotografii s hercem Miroslavem Krobotem | Foto: Bontonfilm

Právě muzikantské zkušenosti a nápověda Honzy Ponocného pomohly i Boleslavu Polívkovi, který si zahrál basáka:

„Máme muzikanta, který nám všechno radí. Některý grify vlastně hrajeme. Míra Krobot se vyvinul v docela dobrého kytaristu. Hraje různá sólíčka.“

„Já hraji sólového kytaristu. Čtyři akordy stačí,“ dodává herec a režisér Miroslav Krobot.

V kinech se film Revival objeví příští rok.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme