Režisérka vyhnala kvůli natáčení dvacítku ovcí do centra Prahy

Po pražské Vinohradské třídě se dopoledne proháněly ovce. Mezi nimi kráčela v dlouhém koženém kabátě zpěvačka Zuzana Michnová. Právě o ní a o skupině Marsyas totiž vzniká nový dokumentární film a zvířata byla hlavními protagonisty závěrečné scény.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V závěrečné scéně dokumentu o zpěvačce Zuzaně Michnové účinkovalo také dvacet ovcí | Foto: ČTK

Ovce i štáb dirigovala s megafonem v ruce režisérka Jitka Němcová. Kromě tradiční režisérské práce ale měla na starosti i sběrače trusu, protože jinak by úředníci ovce v Praze ani nepovolili.

Režisérka ostatně uspěla jen těsně. „Zasedají nějaké rady, které musí zvednout ruku a odsouhlasit to, což mi už připadá velmi zábavné. Prošli jsme pěti hlasy proti čtyřem,“ říká Němcová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Ľubomír Smatana přihlížel natáčení dokumentu o zpěvačce Zuzaně Michnové

Ke scéně s ovcemi ji inspirovala slavná píseň Zuzany Michnové S Luisem, která je věnována režisérovi Luisi Buñuelovi. V jednom z jeho filmů totiž hrají ovce důležitou roli. Honit stádo po Praze ale nebylo jednoduché.

Snímek o fenoménu 70. let Zuzaně Michnové se jmenuje Jsem slavná tak akorát a premiéru bude mít na jaře.

„Já bych nechtěla být nikdy slavnější a vím, že takové ty hodně slavné hvězdy říkají, že prostě každý chce být slavný. Jenomže já nechci, aby mě někdo před barákem fotil, když vycházím z branky, aby mě někdo obtěžoval v metru, že chce podpis. Nechci to. Jsem ráda, že mám vyprodané koncerty, a to mi úplně stačí,“ vysvětluje zpěvačka.

Němcová se o ní rozhodla natočit dokument, protože se sama počítá mezi obdivovatelky.

„Zuzana Michnová pro mě byla v 70. letech prostě zázrak. My jsme na ni chodili do klubů a v té blbé době, co byla, tak to bylo prostě takové, že nám to hodně pomáhalo. Protože je textařka, skladatelka, má nádhernou muziku. Je to jediná takováhle baba, která tady je, která to dělá. Tak si myslím, že to za to stojí,“ uvažuje.

Snímek, který půjde především do kin, se premiérově představí v den narozenin Zuzany Michnové 31. března 2013.

Ľubomír Smatana, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme