S Nickyho rodinou se mohou školáci seznámit i letos

Projekt Nickyho rodina do škol pokračuje i v letošním roce. Jeho cílem je zavést do škol etickou výchovu, která ještě v osnovách českých škol chybí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wintonův památník na pražském hlavním nádraží | Foto: Jan Rosenauer

Základem vzdělávacího projektu je projekce dokumentů slovenského režiséra Mateje Mináče o záchraně židovských dětí Britem Nicholasem Wintonem Síla Lidskosti a Nickyho rodina.

Ty letos doplní kniha Nickyho rodina – největší rodina na světě a interaktivní webové stránky. Autoři projektu chtějí využít chuť pomáhat, kterou mají žáci a studenti po shlédnutí filmů a besedách s Wintonovými dětmi.

„Jednak můžou hledat dosud nenalezené Wintonovy děti, takže se můžou stát takovými detektivy nebo můžou zpracovávat kolem 280 známých Wintonových dětí, jejich osudy, protože doteď je nikdo nezaznamenal a těm lidem je už nad 84 let, takže nám vlastně pomáhají čeští studenti dělat tuto databanku a zachrání vlastně tyto osudy před tím, aby skončily někde v prázdnu,“ vysvětlil za autory projektu Matej Mináč.

Věra Pfeifferová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme