Sdružení amerických režisérů ocení Miloše Formana za celoživotní dílo

Do sbírky Miloše Formana přibude další významná trofej. Od Sdružení amerických režisérů totiž dnes oscarový tvůrce dostane cenu za celoživotní dílo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MFF Karlovy Vary | Foto: Tomáš Adamec

Pro Miloše Formana byla zpráva o rozhodnutí Sdružení amerických režisérů velkým překvapením. Ocenění se totiž neuděluje pravidelně.

Filmový tvůrce s českými kořeny se tak zařadí do společnosti dalších 33 světoznámých režisérů, kteří za posledních 80 let tuto cenu získali, včetně Stanleyho Kubricka, Alfred Hitchcocka i Martina Scorseseho.

Během slavnostního večera, na kterém Miloš Forman ocenění dostane, se rozhodne i o každoroční trofeji pro nejlepšího režiséra. Jedním z favoritů je letos Ben Affleck za snímek Argo.

Jedenaosmdesátiletý Forman má na kontě už řadu cen. Mimo jiné je dvojnásobným držitelem Oscara za režii, ceny Bafta a třech Zlatých glóbů. Jeho snímky Přelet nad kukaččím hnízdem a Amadeus patří mezi nejvýznamější díla světové kinematografie.

Lubica Bergmanová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme