Seriál České století mapuje i okolnosti atentátu na Heydricha

Další díl ze seriálu České století s názvem Kulka pro Heydricha natáčí v těchto dnech pro veřejnoprávní televizi režisér Robert Sedláček. V areálu Zemského hřebčína v Písku se o víkendu natáčela klíčová scéna setkání československého prezidenta Edvarda Beneše s britským předsedou vlády Winstonem Churchillem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kulka pro Heydricha - natáčení dalšího dílu seriálu České století v Písku | Foto: Eva Rajlichová

Vojáci v dobových uniformách, historická auta, motocykly a také Zemský hřebčín v Písku tvořily efektní kulisy pro natáčení další epizody z dramatické série režírované Robertem Sedláčkem.

Díl Kulka pro Heydricha se odehrává v roce 1941, tedy v době, kdy si československá exilová vláda v Londýně uvědomila, že potřebuje o sobě a své zemi dát vědět.

„Pro mě je tam nejdůležitější linka toho, co se v politice neříká, co si lidi naznačují. To mě vždycky na režii zajímá nejvíc, že to nepojmenujete tyhle věci, neřeknete to explicitně. Opisem chodíte, o tom je ten film,“ říká Robert Sedláček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Natáčení seriálu České století přihlížela s mikrofonem reportérka Eva Rajlichová

Postavu Edvarda Beneše hraje Martin Finger. „Je výhoda, že Edvarda Beneše nemusím kopírovat v jeho mimice, gestech a tak dále, protože jde spíš o vnitřní pochody, co v něm jdou. A pan režisér nechce, abych byl jeho věrná kopie, ani to tak nemůže být,“ popisuje svou roli.

Scénář k Českému století napsal Pavel Kosatík, natáčí se od jara. A Robert sedláček si chválí nejen podmínky, které mu vytvořila Česká televize.

„Já jsem si ověřil věci, které mi fungují, kde jsem silný, kde jsem slabý a kde jsem nejvíc doma. A to je drama uprostřed dialogové situace, tohle umím. Napětí, zlehčování. A já se tady vlastně pořád učím.“

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme