Seriál o mašince Tomášovi bude rozmanitější. Tvůrci přidají Asiaty a ženy

Do pohádek o mašince Tomášovi přibydou nové postavy. Původně britský populární seriál, který má i český dabing, rozšíří hrdinové s asijskými i latinskoamerickými rysy a větší zastoupení mezi mašinkami dostanou i ženy. Tvůrci tak, stejně jako u panenky Barbie, která nedávno dostala plnější figuru a různé barvy pleti, chtějí reagovat na etnickou rozmanitost a otevřít si dveře na další trhy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mašinka Tomáš v obležení dětí

Mašinka Tomáš v obležení dětí | Foto: Jakub Říšský

Během let se z příběhů mašinky Tomáše stal i televizní seriál, na který se nabalilo obrovské množství marketingových předmětů, tedy hraček pro děti.

Deník New York Times spočítal, že se v něm celkem objevuje asi 100 postav - lokomotiv nebo lidí. Skoro všechny mají mužská jména a bílou barvu pleti. To se ale má změnit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Společnost Mattel po panence Barbie učiní etnicky rozmanitější i seriál o mašince Tomášovi. Jaké postavy chce přidat, shrnul Vojtěch Berger

Společnost Mattel, které patří marketingová práva na mašinku Tomáše, vydá na podzim na DVD film, kde představí několik nových postav, a to lokomotivy s indickými, japonskými i brazilskými prvky a rysy tváří.

Seriál se zatím odehrává v britských kulisách, mašinky jezdí britskou krajinou a kolem britských budov.

Větší rozmanitost má odrážet realitu mezi dětmi, které si s nimi hrají. Nejenom Británie je totiž dnes etnicky pestřejší než v době, kdy příběhy vznikly.

Změna má ale i jednodušší důvod. Nově trochu šikmé oči postav mají pomoct prodeji hraček třeba na klíčovém trhu v Číně.

Příběhy z ostrova Sodor o mašince Tomášovi stvořil už před 70 lety britský reverend Wilbert Awdry. Původně je vyprávěl svému synovi.

Jak vysvětlil kdysi v dokumentu BBC, jeho mašinky jsou jako děti - hledají hranice, za které můžou jít. Když je překročí, čeká je trest, ale vzápětí i přijetí zpátky do železniční rodiny.

Morální poselství jsou velmi přímočará. Mašinky se k sobě mají chovat hezky a být užitečné.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme