Seriál První republika se vrátí letos na podzim. Tvůrci už počítají s třetí řadou

OBRAZEM. Herecké hvězdy v prvorepublikových kostýmech, drama i romantický příběh. Tím vším si seriál První republika získal tisícovky příznivců. Druhá řada by se na obrazovky měla dostat letos na podzim a děj se má odehrávat v letech 1928 a 1929. Tvůrci seriálu České televize momentálně natáčejí v historické vile v Sadské na Nymbursku, kde vznikly dekorace známého nočního podniku pro pány Ladylike. Připravuje se už také třetí série.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z natáčení seriálu První republika - Jiří Vyorálek, který hraje staršího bratra Jaroslava Valentu | Zdroj: ČTK

V pánském klubu Ladylike teče pod načervenalým světlem v kouřovém oparu drahé pití proudem. Dohadují se důležité obchody a pánové se baví se spoře oděnými tanečnicemi.

Postavy, které diváci znali z první řady, zestárly o osm let. Píše se rok 1929 a do Ladylike se po letech ve vězení vrací i Jaroslav Valenta v podání Jiřího Vyorálka. Jeho bratra Vladimíra znovu hraje Ján Koleník, ve druhé řadě jeho postavu čeká spíše detektivka než romantický příběh.

Přehrát

00:00 / 00:00

Seriál První republika se vrátí letos na podzim. Tvůrci už počítají s třetí řadou. Do zákulisí natáčení se vydala Kateřina Svátková

„O Vladimírovi se dozvídáme víc věcí. Už to není jen ten mravný a slušný hrdina, který bojuje za pravdu a spravedlnost. Zjistíme, že je to chlap, který se zmítá v problémech a musí je nějak vyřešit. Je to herecky vděčné,“ přibližuje Koleník.

Novou tváří je v seriálu herečka Jitka Schneiderová. Dostala roli Goldy, majitelky nočního podniku Ladylike. „Je to moje, vedu to tady. Mám citovou linku s Jirkou Vyorálkem, který hraje Jaroslava. Dál by se to potom mělo rozvíjet ve třetí řadě,“ dodává Schneiderová.

Z natáčení seriálu První republika - Jitka Schneiderová, která hraje Goldy, majitelku nočního podniku Ladylike | Foto: ČTK

Divácky atraktivní je seriál i díky pečlivě vybíraným kostýmům. Společně s dekorace jsou inspirovány Prahou, Paříží a Vídní v dobách první poloviny minulého století.

„Zajímavým vizuálním prvkem budou automobilové závody, na které teprve volíme lokaci. Obecně se v této sérii bude hodně jezdit pěknými starými auty," doplňuje producent seriálu Filip Bobiňski.

'Jak je možné nemilovat Čechy?' Poláci propadli absurdnímu humoru seriálu Kosmo

Číst článek

Příběh by se měl dostat až do druhé světové války. Novou postavu německého obchodníka von Lippiho ztvární Stanislav Majer. „Je to nechutně bohatý a hodně mocný člověk, který se snaží expandovat na český trh. A jde si za tím dost nekompromisně a tvrdě,“ vysvětluje Majer.

Natáčení druhé řady seriálu skončí v červnu. První série, odvysílaná v roce 2014, měla 22 epizod. Aktuálně natáčená druhá série jich bude mít 13. Natáčením druhé série seriálu štáb stráví zhruba 100 dní, nyní je za třetinou. Jak tvůrci naznačili, seriál České televize se dočká i třetí řady, která má mít také 13 dílů.

Z natáčení seriálu První republika. Na snímku jsou Jiří Vyorálek (vlevo) a Stanislav Majer | Foto: ČTK

Z natáčení seriálu První republika | Foto: ČTK

Kateřina Svátková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme