Seriál Vyprávěj soutěží na festivalu v Monte Carlu. Španělští producenti jsou pobouřeni

Na Mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu je v hlavní soutěži nominován také seriál České televize Vyprávěj. Před dvěma lety označila španělská produkční společnost Ganga formát tohoto seriálu za plagiát španělského seriálu Cuéntame, který španělská státní televize uvádí od roku 2001. Majitelé práv na seriál jsou účastí českého seriálu v soutěži pobouřeni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monacký princ Albert II. na slavnostním zahájení televizního festivalu v Monte Carlu

Obchodní ředitel firmy Ganga, José-Miguel Barrera, pro Radiožurnál uvedl, že čeští producenti chtěli seriál před lety koupit.

„Poté, co jsme jim poskytli potřebný materiál i několik kapitol seriálu, se nám však čeští producenti ozvali s tím, že o formát zájem nemají. Mezitím ale vznikl v Čechách seriál, který se až nápadně podobá španělskému,“ řekl Barrera.

Nevyloučil, že španělská televize podnikne právní kroky ohledně autorských práv. Před dvěma lety tak už učinila, ale proces se zastavil v důsledku strukturálně-personálních změn ve španělské státní televizi.

Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme