Širší nabídka a dabing. Americká videotéka Netflix se snaží dobýt Polsko

Americká internetová videopůjčovna Netflix spustila v Polsku svou plnohodnotnou verzi. Během následujících sedmi let chce získat čtyři miliony předplatitelů. Investovala proto do polského dabingu a titulků. Rozšířila také nabídku a zpřístupnila větší počet domácích filmů a seriálů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Netflixu Reed Hastings | Foto: Reuters

Polští diváci jsou zvyklí na překlad čtený jedním dabérem. Teď ho spolu s polskými titulky najdou u 80 procent nabídky americké videopůjčovny Netflix.

Budou si také moct vybrat ze stále širšího repertoáru polských filmů a pořadů. Šéf Netflixu Reed Hastings se ve Varšavě netajil tím, že hlavní motivací je pro firmu velikost a potenciál polského trhu.

Netflix je americká videopůjčovna, která nabízí předplatitelům svou databázi prostřednictvím internetu. Celkem je dostupná ve více než 190 zemích po celém světě. Službu si od ledna mohou předplatit také Češi.

Tituly nejen nabízí, ale stojí i za jejich výrobou. Asi nejslavnější a nejúspěšnější z jejich dílny je seriál z prostředí vrcholné americké politiky s názvem House of Cards, tedy Dům z karet. Drama o postavě herce Kevina Spaceyho, který se usilovně snaží ovládnout Bílý dům, získalo už řadu cen.

Videopůjčovna stojí třeba také za komediální sérii Orange Is the New Black a začal se zaměřovat také na filmy. Loni uvedl svůj první snímek, který vypráví o dětských vojácích v Africe Beast of No Nation.

Ve světě je asi největším konkurentem Netflixu televize Amazon. Češi si mohou podobně pustit nabídku televize Nova na serveru Voyo, zdarma pak nabízí své pořady třeba Česká televize, televize Prima nebo portál Stream.

Vít Pohanka, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme