Skláři dnes začínají vyrábět České lvy

Křišťálové sošky pro držitele výročních cen české kinematografie spatří už po desáté světlo světa ve sklárnách v Nižboru na Berounsku. České lvy tam začnou skláři vyrábět právě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český lev

Skláři dnes vyrobí polotovary sošek, a to z olovnatého křišťálu lisováním v litinových formách. Toto je ale teprve začátek. V dalších dnech a týdnech přijde na řadu broušení, leštění, pískování a nakonec zlacení.

Přehrát

00:00 / 00:00

STČ-Nižbor-výroba-sošek-Českých-lvů-ranní regiony.mp3

"Jména oceněných herců, režisérů a dalších filmových osobností se ale na soškách lvů objeví až dodatečně. Skláři totiž dopředu nevědí, kdo se zařadí k držitelům prestižního ocenění české kinematografie," prozradil majitel nižborské sklárny Jiří Ruckl.

Skláři musí pokaždé vyrobit o několik sošek navíc než je kategorií – a to kvůli případnému ocenění více tvůrců. Kdo se zařadí k čerstvým držitelům prestižních Českých lvů, na to si budeme muset počkat do pátého března.

Michal Trnka, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme