Německo 0:3 Česko

Slámova Čtyři slunce se na Sundance ocenění nedočkala

Nejslavnější festival nezávislého filmu Sundance ovládl celovečerní snímek Beasts of the Southern Wild a dokumentární film The House I Live In. Čtyři slunce českého režiséra Bohdana Slámy oceněna nebyla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zakladatel festivalu Sundance Robert Redford vítá návštěvníky na 28. ročníku v roce 2012 | Zdroj: Reuters

Festival letos nabídl téměř 120 celovečerních filmů, 58 z nich soutěžilo. Hlavní ceny 28. ročníku Sundance zamířily do rukou režiséra Benha Zeitlina za film Beasts of the Southern Wild a režiséra Eugena Jareckého za dokument The House I Live, dílo mapující neúspěšného amerického boje proti drogám.

Kategorii zahraničních dokumentů ovládl film The Law in these Parts, izraelský snímek o Palestinou okupovaných územích. Nejlepším zahraničním filmem bylo zvoleno dílo Chilana Andrése Wooda Violeta se fue a los cielos.

Izraelský film získal na festivalu Sundance cenu pro nejlepší světový dokument

Číst článek

Česko na festivalu zastupoval se svým filmem režisér Bohdan Sláma: „Byl jsem tam před třemi lety a hrozně se mi tam líbila ta atmosféra. Když nás nyní na festival vybrali, měl jsem opravdu radost.“ Jeho Čtyři slunce ale cenu nakonec nezískaly.

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme