Slámova Čtyři slunce vstupují do kin

Do českých kin zítra vstupuje nový film režiséra Bohdana Slámy Čtyři slunce. Dnes večer má slavnostní premiéru Jde o příběh rodiny z malého města, jejíž život ovlivňují partnerské propletence.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisér Bohdan Sláma | Foto: Česká televize

Světovou premiéru měl ve Spojených státech na prestižní přehlídce Sundance, evropskou pak na festivalu v Rotterdamu.

„Reakce na Sundance byly hrozně zajímavé a bylo vidět, že film lidi zasáhnul a chtěli se o něm bavit. Evropská premiéra byla taková domácí, protože to je festival, na kterém je Bohdan známý a oblíbený,“ shrnul zahraniční ohlasy producent filmu Pavel Strnad.

Jedním z hlavních témat snímku je podle Bohdana Slámy vliv rodičů na děti:

Přehrát

00:00 / 00:00

Bohdan Sláma vysvětluje, proč obsadil do filmu Čtyři slunce Karla Rodena

„Když rodiče dělají chyby, tak děti je po nich opakují. To je marný; to je řetěz, ze kterého se nejde vyvázat. V tom je rodičovství těžké a já si myslím, že každý, ať jsme sebelepší rodič, tak když se na sebe díváme kriticky, vidíme vinu za spoustu věcí, ve kterých nejsme dokonalí. Ale perfektně vidíme samozřejmě na dětech, jak se to na nich odráží.“

„Takže tenhle film je extrémní v tom, že ti rodiče jsou hodně chybující, ale je to zároveň metafora toho, co si myslím prožíváme všichni; že ty naše chyby tam jsou hypertrofovány až do takové tragédie, o které to je,“ přiblížil svůj nový snímek režisér Bohdan Sláma.

Diváky láká mimo jiné zajímavé herecké obsazení – Anna Geislerová, Jiří Mádl nebo Klára Melíšková. Do neobvyklé role duchovního vůdce obsadil Bohdan Sláma Karla Rodena.

„Karel je doposud neobjevený herec. On má spoustu poloh, které myslím ve filmu ještě nebyly ukázané, a tohle je jedna z nich,“ vysvětluje režisér.

Tomáš Pilát, Eva Rajlichová, Lucie Maňourová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme