Slámův film Čtyři slunce bude soutěžit na festivalu Sundance

V americkém Park City začíná dnes desetidenní filmový festival Sundance. Letos nabízí 110 snímků z 31 zemí světa. Největší přehlídka nezávislého filmu ve Spojených státech, která je dítětem herce a režiséra Roberta Redforda, bude mít tentokrát i české zastoupení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohdan Sláma | Foto: Česká televize

Snímek Čtyři slunce režiséra Bohdana Slámy si na Sundance odbude svou světovou premiéru, navíc v soutěžní sekci pro světový hraný film, ve které se o sošku utká s dalšími 13 snímky.

„Je to film o tom, jak je leckdy těžké udržet rodinu pohromadě. A jak je to důležité. Příběh se také hodně týká vztahu mezi rodiči a dětmi a vztahů mezi lidmi,“ říká o filmu režisér Bohdan Sláma.

Přehrát

00:00 / 00:00

Před svým odletem na filmový festival Sundance mluvil na Radiožurnálu režisér Bohdan Sláma

Se Slámou odjíždí na festival i herci Jiří Mádl a Jaroslav Plesl. Na místě je již Anna Geislerová.

Již v roce 2009 byl Sláma na festivalu oceněn v sekci 10 Directors to Watch, tedy ve společnosti dalších 9 výjimečných režisérů, jejichž filmy stojí podle redaktorů filmového magazínu Variety za to vidět.

Jet se svým filmem na festival Sundance byl Slámův sen. „Byl jsem tam před třemi lety a hrozně se mi tam líbila ta atmosféra. Když nás nyní na festival vybrali, měl jsem opravdu radost.“

Lubica Bergmanová, Jan Piroch, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme