Slavná herečka a sexuální symbol Brigitte Bardotová slaví 80. narozeniny

Slavná francouzská herečka Brigitte Bardotová dnes slaví osmdesáté narozeniny. V padesátých a šedesátých letech byla sexuálním symbolem, dnes je známá jako vášnivá obhájkyně práv zvířat. Díku takzvanému. „zákonu Bardotové" se smí zabíjet zvířata ve Francii na jatkách jen pomocí elektrické pistole.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brigitte Bardot

Brigitte Bardot | Foto: Creative Commons 3.0 Unported, Michel Bernanau

Za své nekompromisní názory v otázce přistěhovalectví se dokonce dostala několikrát k soudu. I když se na filmovém plátně neobjevila už 40 let, ve Francii je Bardotová stále populární.

Brigitte Bardotová líčila v rozhovoru pro stanici Evropa 1, jak je dojatá k slzám z dopisů, které dostává, cítí velkou lásku ze strany svého publika. Dodává jí to prý křídla a energii do dalších bojů, mezi které patří ochrana zvířat i přírody. Je šťastná, že tento boj není lidem lhostejný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Osobnost Brigitte Bardotové připomněl redaktor Jan Šmíd

Brigitte Bardotová rozhovory nedává, ale u příležitosti své osmdesátky udělal výjimku. Před kamerou se objevila naposledy v roce 1974, tedy před čtyřiceti lety. Chtěla, aby si ji diváci pamatovali jako krásnou a mladou ženu, proto svou hereckou kariéru přerušila v nejlepším.

Chtěla bych být dobrou herečkou, ale je to nudné, jsem raději sexy, prohlásila kdysi. Ale například film Pohrdání Jean Luca Godarda, patřící do takzvané nové vlny, u kritiky nepropadl. K jeho úspěchu přispěla i vynikající hudba, kterou složil Georges Delerue.

Brigitte Bardotovou objevil její první muž Roger Vadim. Natočil s ní snímek A bůh stvořil ženu a tím odstartoval její bezmála dvacetiletou hereckou kariéru. Ve filmech se objevila po boku takových osobnostní, jako byli Lino Ventura, Marcello Mastroianni či Jean Gabin.

Herečku dnes zná ve Francii i nejmladší generace, jak potvrzují i tyto dvě studentky z Paříže:
„BrigiteBardotová je velká herečka a bojuje za práva žen.“
„Brigitte Bardotová je slavná po celém světě, je to Francouzka, hrála ve filmech, jako jsou Nevěsta je příliš krásná nebo A Bůh stvořil ženu. Vím, že slaví osmdesáté narozeniny.“

I když občas zajede do Paříže, slavná herečka, která je vegetariánkou a silnou kuřačkou, žije ve své vile v Saint Tropez.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme